October 2, 2023, 7:08 pm

ловџија

Ловџија од Липково повреден со пушка при лов од друг ловџија…

Четириесет и петгодишен ловџија од Липково бил повреден при лов, соопшти денеска СВР Куманово. Тој вчера ловел со друг ловџија од Матејче кој го повредил со пушка. – Вчера во 14:35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во местото...

Ловџија oд Ресен cи гo paнил пpиjaтeлoт

На 26.12.2020 во 07,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во атар на с.Лева Река, Ресенско, кај место викано „Честак“, Д.Ф.(36) од Ресен, и Х.Т.(30) од с.Крушје, отишле на лов, при што во еден момент Д.Ф. испукал еден...

Гoлeмa тpaгeдиja вo битoлcкo Kaнинo: Живoтoт гo изгyби млaд лoвџиja

Трагедија го снајде семејството Каранфиловски од битолското село Канино, откако од повреди здобиени на лов почина 35-годишниот Јове Каранфиловски. Јове зад себе оставил вереница, семејството се подготвувало за свадба, но ненадејно минатиот месец починал неговиот татко.   Вчера Каранфиловски отишол на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img