August 19, 2022, 12:26 am

магазин

Криптовалутите во црвено: Голем пад на пазарот на дигитални пари

Пазарот на криптовалути уште „еден ден по ред“ е во црвено, т.е. и денес бележи пад на пазарната капитализација од цели 5,6 отсто, што во моментов изнесува 2,36 трилиони долари. Bitcon во изминатите 24 часа, според веб-страницата CoinDesk, изгуби 2,8...

Veritas и Vranec Classic нa Cтoби со виcoки oцeнки oд пpecтижниoт мaгaзин Wine&Spirits

Две наши вина добија високи поени од една од највлијателните вински критичарки Тара Томас, кои ќе бидат објавени во рецензија на магазинот Wine & Spirits (едно од четирите водечки списанија за вино во САД). Veritas 2015 од линијата Private Reserve...

Јa coздaл кpиптoвaлyтaтa нa caмo 19 години: Твopeцoт нa Етepиyм, 27-гoдишниoт Виталик Бутерин, ceгa e милиjapдep

Виталик Бутерин, 27-годишен руско-канадски програмер, го создаде етериум во 2013 година кога имал 19 години. Крипто валутата беше промовирана во 2015 година, а сега Бутерин држи околу 333.500 етери во својот јавен паричник. Помножете го тоа со рекордно високатавредност...

Иcлaмиcтитe гo кopиcтaт кopoнaвиpycoт кaкo opyжje: Heвepojaтнo yпaтcтвo издaдeнo вo џихaдиcтичкиoт мaгaзин

Џихадистите се обидуваат да ја искористат пандемијата поттикнувајќи ги милитантите на луѓето да им даваат заштитни маски прекриени со отров, стои во упатствата издадени во нивниот магазин. Новиот магазин „Волците на Менхетн“, што се однесува на нападите на 11-ти септември...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img