August 16, 2022, 7:07 am

магацин

За малку избегната голема катастрофа во Кавадарци поради пожар – ова се деталите

Центарот за управување со кризи информира дека во пожар кој избувнал рано утрово зафатен е магацински простор и дел од погоните на конфекција – поранешен Солитекст, а во непосредна близина се наоѓал и магацин со 90 тони експлозивни материи. На...

(Фото) Зaпленeти се 860 килoграми тутyн по пазaрите и магaцините

Одделението за истраги – Сектор за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарната инспекција, спроведоа заедничка акција против нелегална продажба на режан тутун низ пазарите на територија на...

(Видео) Boeни хеликоптери се вклучија во гacнење на пожapoт во Чачак, се очекува до крајот на викендот ситуацијата да биде по koнтрола

Министерството за одбрана соопшти дека воените хеликоптери штотуку пристигнале во Чачак и започнале со акција за гаснење на пожарот во областа на фабриката „Слобода“. На местото на настанот пристигнаа и хеликоптери на Српската армија кои, како што се претпоставува, ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img