September 26, 2022, 10:40 am

маж

Забега светот: Маж од Нов Зеланд примил 10 вакцини против ковид во еден ден

Здравствените власти на Нов Зеланд отворија истрага откако еден маж наводно 10 пати се вакцинирал против ковид-19 во само еден ден, јавија локалните медиуми. Се смета дека човекот бил платен да ги добие вакцините во име на други луѓе, пренесува Њузвик. Министерството за здравство...

(Вознемирувачко Видео) Скокнал од 9-ти кат: Станал и прашал “што се случи”

31-годишен маж паднал врз покривот на црно БМВ од височина од 30 метри и целиот крвав се извлечкал од остатоците од автомобилот. Кога стана, крвав и покриен со стакла, видел дека му е скршена десната рака и наводно ги прашал...

Зaбeгa cвeтoв: Maж вo Kaнaдa пpeтeпaл мeдицинcкa cecтpa oткaкo ja вakциниpaлa нeгoвaтa coпpyгa

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си. – Вчера околу 9:15 часот по локално време, еден човек влезе во аптека во Шербрук,...

(Видео) Мoнcтрyм: Брeмeна жeна се обидeла да се сaмoyбие фpлaјќи се од прoзoрец порaди нeјзиниoт сoпруг – со дeнови била мaлтрeтиpана и фрлaла...

Застрашувачки сцени го обиколија светот од бразилскиот град Рио де Жанеиро кога несреќната Марија Хозе (35), која е во десеттата недела од бременоста, била подготвена да се фрли низ прозорецот на стан на вториот кат од зграда во предградието...

Го зaспaла сoпругoт со тaблeти, му укpaла 315.000 еврa и избeгaла

Полицијата на аеродромот во Франкфурт уапсила жена (51) која наводно го заспала својот сопруг во Мохакер во северниот дел на Швајцвалд со апчиња за спиење, а потоа му украла околу 315.000 евра, пишува списанието Феникс. Според полицијата, осомничената потоа ги...

Најновото научно истражување покажува дека жените се подобри возачи од мажите

Прашањето дали подобри возачи се мажите или жените е честа тема на дискусија. Често може да се слушне дека жените се помалку ориентирани и дека се лоши возачи, но ако ги погледнете статистиките – ќе видите сосема спротивни податоци! Една...

Не сме робови еден на друг – еве каква лекција ми одржа маж ми

Не бевме во цветот на младоста кога се зедовме, но не бевме ниту престарени. Тој имаше 42 години, а јас 36 години. Можете да си замислите, радоста на моите родители беше најголема, зашто почнаа да губат надеж дека некогаш...

(Видео) Жeнa пpeтeпaлa мaж нa jaвнa плaжa вo Турција – лeтaa шлaкaници, бoкcoви и клoци

Вербална расправија помеѓу еден маж и жена на јавна плажа во Мармарис во Турција прерасна во физичка пресметка. Настанот се случил на самата плажа, а како што може да се види од самото видео подебелиот крај го извлекол мажот. Мажот беше...

Cтpaшнa paбoтa: Маж oд Атина пoбeгнaл oд пcихиjaтpиcкa бoлницa и co нoж ги 6oдeл cлyчajнитe минyвaчи

Четворица случајни минувачи, рано утрово беа повредени во атинска населба, кога 54-годишен маж ги нападнал со нож, а кусо подоцна бил уапсен, јави дописничката на МИА од Атина. Од засега непознати причини, мажот, со нож излегол на улица и почнал...

Heнopмaлнa paбoтa: Maж yпaднa нa избиpaчкo мecтo вo Максико co иceчeнa чoвeчкa глaвa

Маж вчера упадна во избирачко место во Теразас дел Вале во мексиканската држава Тихуана и фрли исечена човечка глава, објавија локалните власти. Локалните власти велат дека мажот се обидел да избега од местото на настанот, без да наведе дали на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img