August 18, 2022, 11:07 pm

македонка

Македонката Александра Кочоска освои „Еми“ награда

Александра Кочоска Дековиќ, Македонката која неколку години работи како продуцент за визуелни ефекти во Холивуд, ја освои награда Еми за серијата „Стар трек – Дискавери“. Таа е првата Македонка номинирана за Еми а наградата е за визуелни ефекти во...

Македонката Деница го pacплака жирито на „Malta’s Got Talent“: Македонците го ocвojувaaт светот со својот талент

Шоуто „Британија има талент“ поради својата популарност се прошири речиси во сите поголеми земји во светот со своја верзија, па токму благодарејќи на него на виделина излегоа огромен број на млади и не толку млади неверојатни таленти. Од пејачи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img