September 29, 2022, 9:51 pm

Малезија

(Видео) Бpyтaлнo: Co вaлjaк yништeни нaд 1000 кoмпjyтepи зa кoпaњe биткoини вo вpeднocт oд 1,26 милиoни дoлapи

На Интернет се шират снимки од Малезија кои покажуваат дека полицијата користи валјак за да ја уништи опремата за криптовалути, а според локалните медиуми, уништени се над 1.000 компутери за копање биткоини, во вредност од околу 1,26 милиони американски...

(Видео) Над 200 повpeдeни во cyдар на два воза во Малезија

Повеќе од 200 лица се повредени во железничка несреќа во Куала Лумпур, соопшти министерот за транспорт на Малезија. Според „Малај меил“, два воза, од кои едниот бил празен, се судриле вечерва во 20:33 часот по локално време. Во вториот воз...

Cтpaшнo нeвpeмe вo Малезија: Осум лицa зaгинaa, eвakyиpaни peчиси 50.000 луѓе..

Повеќе од 48.000 луѓе се евакуирани поради поплави предизвикани од монсунските дождови во шест сојузни држави на Малезија, а осум лица загинаа. Малезиската единица за социјална помош соопшти дека поради монсунските дождови кои ги зафатија сојузните држави Паханг, Јохор, Келантан,...

Пopaнeшeн пpeмиep на Малезија: “Мycлимaнитe имaaт пpaвo дa y6иjaт милиoни Фpaнцyзи”

Муслиманите ширум светот имаат право да убијат милиони Французи. Ова го изјави поранешниот премиер на Малезија Махатир Мохамад, цитиран од АФП. Махатир на Твитер напиша дека не одобрува напади врз цивили, но дека слободата на изразување не вклучува навредување други...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img