Малешевија

(Фото) По пожарите гладни волци го дeмнат добитокот во Малешевијата

Волци кои слободно шетаат во малешевските ниви барајки храна и засолниште од пожарите е само еден од примерите за огромната катастрофа која го снајде Малешевскиот регион. Димче Беќарски од село Умлена кој утрово ја забележа појавата, вели дека по пожарите...

(Фото) Cocтojбaтa co пoжapитe нajкpитичнa вo Мaлeшeвиjaтa

Пожарите не стивнуваат, а најкритична е состојбата во пехчевско и беровско. Постои закана, огнот да се прошири и кон Бугарија. На тој потег со пожарите се борат над 350 луѓе, но ветрот им ја отежнува работата. Се прават пресеци...

Малешевци со натчовечки нaпори за спас на опожареното Мачево, активен пожарот и над Будинарци

Малешевци прават натчовечки напори да се спаси селото Мачево кое се бори со огнената стихија која е неколку метри од селото и се заканува да направи вистинска катастрофа. На последната линија за локализирање на пожарот, како што информираше градоначалникот на...

(Фото) Апokaлиптични сцени: Пожaрот остави пycтош во Малешевијата

Апокалиптични сцени оставa зад себе пожарот кој сè уште беснее во Малешијата. Вака изгледа денеска пустошот на Средна Планина, меѓу Пехчево и Делчево, по неколкудневните интензивни пожари во овој регион. Станува збор за огромна територија на шуми и гори,...

(Видео) Ситуацијата е повеќе од сериозна: Најново видео од пожарот во Малешевско

Ситуацијата во Малешевијата е повеќе од сериозна. Огнената стихија голта сѐ пред себе. Пожарникарите заедно со локалното население со сите сили се борат со пламетите јазици.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img