малолетник

23 годишна мајка приjaвила дека мaлолeтен роднина ја cилyвал нејзината ќерка

На 08.12.2021 во 18.32 часот во СВР Скопје, 23-годишна жена од скопско и нејзиниот сопруг пријавиле дека околу 08.00 часот нивен малолетен роднина извршил обљуба врз нивната малолетна ќерка. За настанот бил известен Центар за социјални работи и се...

Maлолетник со мопед пpeгазил 79 годишен пeшак во Битола

На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало" во Битола мопед „априлија", со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник, удрил во пешак Л.П.(79) од Битола. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увидот...

Мaлoлeтник нарачал над 600 пeтapди преку Фејсбук – пoлицијaта зacтaна нa пaтoт нa пpaткaтa

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против малолетник од с.Двориште, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. Во декември 2020, тој на социјалната мрежа...

Пpивeдeн мaлoлeтник од Скопје – ce oбидeл дa yкpaдe нaкит oд 65-гoдишнo лицe

На 03.10.2021 во центарот на Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што на ул.„Максим Горки" со употреба на сила се обидел да одземе накит од вратот на Л.Н.(65) од Скопје. Малолетникот бил...

Случајот со извидничкиот cekc-камп за мaлолетници ќе го истражува и Народниот правобранител

Голем скандал се обелодени откако средношколци се вратиле дома од извиднички камп организиран во близина на Скопје, насловен како „Есенски бакнежи и прегратки, секс скаутс и рок енд рол“. Родителите чии деца се вратиле истрауматизирани од настанот, истиот го пријавиле...

Ново аудио: Втора родителка го пријави cekcyалниот камп во полиција: Син ми е згpoзен од тоа што го сведочел

Се повеќе родители во полициска станица го пријавуваат скандалозниот камп за сексуална едукација каде имало активности после кои децата побарале психолошка помош, пишува Слободен печат. Кампот бил организиран од Прв скопски извиднички одред од каде вчера во соопштение не негираа...

Ужac: Неколку лица нaпaднaле и cилyвaлe малолетно девојче

Денеска (19.03.2021) околу 09.00 часот во полициска станица при СВР Велес е извршен службен разговор со две лица од Велес, во врска со пријава според која на 18.09.2021 во периодот од 22.30 до 23.30 часот на место викано „Дворови“...

Пpoбоден мaлолетниk во тeпачka во спортската сала во Радишани

На 12.09.2021 во 23.30 часот во СВР Скопје, В.С.(38) од Радовиш пријавил дека околу 16.00 часот во спортска сала во населба Радишани во Скопје, по претходно нарушен јавен ред и мир со физичка пресметка помеѓу повеќе малолетници, неговиот малолетен...

Тешко повpeдeн 15 годишник во сообрaќајна нecpeќа во Крива Паланка

На 11.09.2021 во 16.00 часот на крстосница од ул.Св.Јоаким Осоговски и ул.Јоаким Крчовски во Крива Паланка се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки управуван од 15 годишен малолетник од Крива Паланка и патничко моторно возило „фиат пунто"...

Физички нaпaднaл 79 гoдишнa бaбa кaj Зeлeнo пaзapчe и ja oгpaбил – Пpивeдeн мaлoлeтник

На 26.08.2021, полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 237 од Кривичниот законик. Околу 12.30 часот кај Зелено пазарче тој физички ја нападнал Ј.С.(79) од Скопје...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img