малолетно дете

Страшна работа…: Малолетно дете жртва на семејно насилство во Велес

Во сабота вечер во 19.30 часот од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода 44 годишниот Ф.Р. од Велес постапувајќи по претходна пријава дека околу 16.00 часот пријавениот во Велес му нанел повреда на неговиот малолетен син. Како...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img