October 1, 2022, 9:32 am

малолетно лице

Мaлoлетничка избeгa oд Јaвнa ycтaнова зa згpижyвaње дeцa

На 05.11.2021 во 15:00 часот во СВР Скопје е пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца самоволно се оддалечила М.С.(17) од Скопје. Малолетничката и претходно во повеќе наврати се одалечувала и била враќана назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на...

Teшкa cooбpaќajкa: Мaлoлeтник (16) со „Мepцедес“ ce cyдpил co шлeпер нa пaтoт Струга-Ќафасан

На 10.09.2021 во 08.00 часот во Струга на магистрален пат А2 Струга-Ќафасан во близина на каменолом се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со албански национални ознаки, управувано од 16 годишен малолетник од Р.Албанија, и товарно моторно...

Maлoлeтeн вeлocипeдиcт тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нecpeќa

На 15.08.2021 околу 19.20 часот на регионалниот пат на влез од с.Баница, струмичко, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд“, со струмички регистарски ознаки, управувано од З.С.(39) од с.Баница и велосипед, управуван од малолетник од истото село, информира...

Kapдинaл вo САД e oбвинeт зa ceкcyaлeн нaпaд вpз мaлoлeтник

Поранешниот кардинал Теодор Мекарик е обвинет за сексуално злоставување тинејџери во државата Масачусетс, што се случило во 1974 година, пишува Би -Би -Си. Ова е првпат против него да биде поднесено обвинение на суд, откако пред три години во медиумите...

Maлoлeтeн мoтoциклиcт тeшko пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нecpeќa

На 30.06.2021 во 14.15 часот било пријавено дека на локалниот пат Скопје - с.Пакошево се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „баотиан", со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Зелениково и товарно возило „пежо партнер", со скопски регистарски ознаки,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img