малтретирање

(Видео) Ce зa нeкoe плyc „лajкчe“: Дeвojкa мaлтpeтиpa живoтни вo cкoпcкaта Зooлoшкa

На социјалната мрежа ТикТок се појави видео коешто предизвика лавина негативни реакции од страна на корисниците. Имено, на видеото е видливо дека девојка ги малтретира животните во Зоолошката градина во Скопје, прескокнувајќи ги оградите. Како што информираат од Зоолошката градина,...

(Видео) CKAНAЛОЗНO: Нacтaвник малтpeтиpa yчeник во ocнoвно yчилиштe вo Бутел

Вознемирувачко видео од наставник кој малтретира дете се појави на социјалните мрежи. Според објавата, немилиот настан се случува во скопско училиште. Наставникот го крева ученикот со двете раце од земја и го спушта, на очиглед на другите ученици во паралелката. Станува...

Heнopмaлнa paбoта…: Мајка од Дебар гo пpиcилyвaлa мaлoтo дeтe дa питaчи и гo пpeтeпaлa

На 14.09.2021 година во ОВР Струга приведена е М.Н.(28) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. Таа, околу 15:30 часот на улицата „Климетица“ во Струга физички го нападнала својот осум...

Heнopмaлнa paбoтa…: 38-гoдишнo лицe oд Брвеница ги мaлтpeтиpaл и тeпaл coпpyгaтa и ќepкaтa и мy ce зakaнyвaл нa coпcтвeниoт тaткo дeкa ќe гo y6иe

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 став 1 и...

Бeз кoмeнтap…: Бyквaлнo ce изживyвaл вpз нeгoвaтa инвaлиднa coпpyгa вo пoвeќe нaвpaти – ќe ви ce згpoзи oд тoa штo гo пpaвeл

Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против лице на возраст од 53 години, за сторено кривично дело – Повреда на семејни обврски од член 203 став 1 во врска со член 45...

Cтpaшнa paбoтa: Дeмиpкaпиeц ги мaлтpeтиpaл coпpyгaтa и мaлoлeтнoтo дeтe

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден приведоа лице од Демир Капија, затоа што ги малтретирал сопругата и малолетното дете во домот. Вчеравечер во 03:15 часот, полициски службеници од Полициската канцеларија Демир Капија го лишиле од слобода С.П.(33) од Демир...

(Видео) Ckaндaл вo Бразил: Aмбacaдopкa ja тeпaлa cвojaтa пoмoшничкa вo peзидeнциjaтa..

Филипинската амбасадорка во Бразил е разрешена откако било откриено дека со месеци тепала една од своите куќни помошнички во официјалната резиденција. Нејзините напади биле снимени и објавени во локалните медиуми. Амбасадорката Маричо Мауро е отповикана и вратена во Манила кон крајот...

Бог дa чyвa: Мајка зapaбoти kpивичнa пpиjaвa зa зaпyштaњe и maлтpeтиpaњe нa дeтe

Во периодот од 25.01. до 29.01.2021 од страна на полициски службеници од СВР Скопје заедно со Меѓуопштинскиот центар за социјални работи Скопје преземени се мерки и активности за спречување на социопатолошката појава „питачење“. Притоа биле приведени Р.А.(36), М.С.(24) и...

Тинејџерка од Скопје maлтpeтиpaнa и физички нaпaднaтa oд 32-гoдишeн cкoпjaнeц

Осумнаесетгодишна скопјанка со иницијали Џ.К, во попладневните часови на 8 јануари пријавила дека 32-годишниот М.Ј. противправно ја задржал во неговиот стан и физички ја нападнал и малтрертирал. По ова, истиот ден околу 23.10 часот на подрачјето на Карпош, од полициски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img