February 6, 2023, 11:10 am

Марија Митева

Митева: Лагите влегуваат во историјата

Основата на која се темелат меѓучовечките односи се чесноста, довербата, искреноста и вистинитоста. Лажењето пак, ги уништува односите што ги воспоставуваме со другите, бидејќи ја изневерува довербата што сме ја добиле. Но ваквата дефинициска поделба на вистината и лагата...

(Видео) Митева: Во ваков траорен миг не треба да се размислува за промоција, потребна е одговорност

Денес власта на срамен, недоличен и со нечовечки пристап прави церемонија со пренос во живо од транспортот на починатите. Згрозени сме, наместо да покажат почит кон починатите, Забрчанец не се воздржува од себепромоција па на социјалните мрежи објавува фотографии...

(Видео) Митева: Власта мора да даде одговори и да понесе одговорност за автобуската несреќа

За автобуската несреќа во која загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема одговори, а секојдневно се појавуваат нови дилеми. Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска...

(Видео) Митева: Неодговорното работење на градоначалниците на СДСМ е минато

Раководењето со локалната самоуправа од страна на градоначалниците на СДСМ било спротивно на закон во многу сегменти. Во Гази Баба, склучувани се договори на дело со лица кои не оделе на работа, а примале плата. Од она што до...

(Видео) Митева: Во општина Гази Баба ревизијата изразила неповолно мислење за објективноста на финансиските извештаи за 2019 година

Во Општина Гази Баба се утврдени нерегуларности во ревизорскиот извештај за 2019 година. Станува збор за ревизија направена во период од 14.01.2021 до 23.04.2021 година. Ревизијата во конечниот извештај изразила неповолно мислење за реалноста и објективноста на финансиските извештаи за...

(Видео) Митева: Алтернатива има две опции – или да го послуша гласот на народот, или да тргне по позиции и да се претвори во...

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева на денешната прес конференциоја одговарајќи на новинарско прашање кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за можноста Алтернатива да биде дел од владата на СДСМ и ДУИ, нагласи дека Алтернатива има две опции или да го...

(Видео) Митева: Заминувањето на Заев не значи и заминување на заевизмот, затоа потребни се предвремени парламентарни избори

Заминувањето на Заев не значи и заминување на заевизмот, рече Марија Митева, портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ одговарајќи на новинарско прашање како ја коментира најавата на Зоран Заев за заминување од функцијата премиер и претседател на СДСМ. „Ако Заев смета дека со...

(Видео) Митева: Додека смртта го надвладува здравјето во македонското здравство, Венко Филипче е награден со 13 ноемвриска награда од Шилегов

Со потписот на Шилегов доделена е наградата за „13 Ноември“ на Венко Филипче, на човекот кому му починаа над 7.000 луѓе од корона, на човекот на кого му изгоре модуларна болница и која со себе однесе 14 жртви, истакна...

Митева: Oчeкyваме пoбeда вo Скопје и cитe oпштини

Обвинувања за нерегуларности во текот на изборниот ден и за време на молкот упати Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролката верува дека ВМРО-ДПМНЕ победила и во вториот круг на изборите, одбрале поинаква и поубава иднина за сите. Според неа, рано...

(Видео) Митева: Шилегов изгyби вo Скопје со 8.000 глacoви, гpaѓaните ce опpeдeлиja зa пpoмeни

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно антивладино расположение. Бројките го покажуваат тоа. 1. Во Општина Бутел: Петре Шилегов изгуби со разлика од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img