September 26, 2022, 9:59 am

материјална штета

Кривични пријави против вработени во ЈП „Комуналец“ Гевгелија – причиниле вкупна материјална штета од 6.114.969 денари

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против У.В. (61), П.Б. (48) и М.П. (53) сите од Гевгелија, поради постоење на сомнение дека во периодот од 2014 до 2017 година, како вработени во...

(Фото+Видео) Гoлeм пoжap зaфaти пoзнaтa туристичка дecтинaциja: Пoвeќe oд 200 кyќи ce oштeтeни вo oгнeнaтa cтихиja, имa и пoвpeдeни лицa…

Голем пожар уништи или оштети повеќе од 200 куќи и други објекти на островот Гуанаја, крај брегот на Хондурас. Стотици жители беа принудени да се евакуираат од оваа туристичка дестинација. Четири лица се повредени во пожарот, кој целосно уништи 90 куќи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img