матица

Здружение за заштита на автохтоната македонска медоносна пчела: Македонскиот вид е загрозен поради увезување на матици од странство

По повод 10 години од основањето, здружението за заштита на автохтоната македонска медоносна пчела „Македонска пчела“ ја почнува кампањата „Одгледувам Македоника, одгледувам наше“. Целта на кампањата е подигнување на јавната свест за значењето од одгледување на автохтоната медоносна пчела, но...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img