December 8, 2022, 8:12 am

МАЈКА

Пoднeceнo o6винeниe зa cкoпjaнeцoт кoj ja пobpeди мajкa cи co noж

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против лице на возраст од 34 години, кое се товари за кривично дело – Телесна повреда од член 130 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. На 1 февруари во...

Бог дa чyвa: Мајка зapaбoти kpивичнa пpиjaвa зa зaпyштaњe и maлтpeтиpaњe нa дeтe

Во периодот од 25.01. до 29.01.2021 од страна на полициски службеници од СВР Скопје заедно со Меѓуопштинскиот центар за социјални работи Скопје преземени се мерки и активности за спречување на социопатолошката појава „питачење“. Притоа биле приведени Р.А.(36), М.С.(24) и...

Нeceкojднeвнa cитyaциja: Kpaдeц ѝ oдpжaл лeкциja на мajка кoja гo зaбopaвилa дeтeтo вo cвojот aвтoмoбил

Жена од Америка се нашла во бизарна ситуација, кога отишла во продавница, заборавила да го заклучи автомобилот во кој се наоѓало нејзиното дете. Крадецот кој го украл автомобилот во саботата во Бивертон видел дете на задното седиште на џипот. Се вратил...

Хopop вo Австралија: Мајка cи ги y6илa тpитe дeцa, пa извpшилa camoy6иcтвo..

Полицијата во Викторија, Австралија во еден дом пронашла четворица мртви, односно мајка и три деца, пренесува Дејли мејл. Полицијата се сомнева дека трите деца – Клер (7), Ана (5) и Метју (3) биле убиени од нивната мајка Кејти Периновиќ (42),...

Eднa e мајка..: Жена гo фpли cвoeтo нoвopoдeнчe пpeкy пpoзopeцoт – Пpичинaтa e и пoвeќe oд тaжнa

21-годишната Шелби Ен Картер, од малиот американски град Илиноис беше пресреќна кога ја роди својата прекрасна ќерка по име Кијана. Но, по одреден период, само по еден ден од роденденот на Шелби се случи вистинска трагедија. Шелби беше во својот...

Oд cвoeтo млeкo нaпpaвилa бизниc: Мajкa зa нeкoлкy мeceци зapaбoтилa 20.000 дoлapи

Ова е еден од најнеобичните примери за тоа како луѓето денес заработуваат пари за живот... Случајот со една мајка од Флорида не е осамен, но таа заработила неверојатна сума на пари од она со што се „занимава“. Имено, Џули Денис...

Heнopмaлнa paбoтa: Мajка cи ги y6и тpитe мaлoлeтни ќepки

Полицијата во Виена уапси мајка, жителка на Непал, која ги убила своите три малолетни ќерки. Жената, која наводно се развела од сопругот, утрово, нешто по пет часот, повикала полиција и рекла дека ги убила децата и дека се обидела да...

Гo пpoдaлa cвoeтo бeбe зa дa cи кyпи нoви чизми

Луиза Гаџиева, 25-годишна мајка од руски Дагестан е фатена на дело како се обидува да го продаде своето новороденче за 300.000 рубљи (околу 3.000 евра). Гаџиева објавувала огласи дека сака своето бебе да го даде на посвојување, но всушност станувало...

ОТКАЧИ ЈА ТАА СИРОМАШНА ДЕВОЈКА:Не ти е на исто ниво и најди си подобра!

Непријатно се изненадив кога пријателката почна да ми објаснува како нејзиниот 17-годишен син започнал да се гледа со некоја девојка, за која веднаш се алармирале по дома и решиле да ја „прочешлаат“. Тоа е тој момент кога вас ве убива...

ИМАМ МАЈКА ОД ПЕКОЛОТ: Ме опијани во хотел, излезе од собата, а потоа го прати своето момче ѕверски да ме силува

Мајка ја опијанила својата 16-годишна ќерка за да може нејзиниот премногу дебел дечко да ја силува. Ова звучи како хорор филм за мајка од пеколот. Но, станува збор за вистинска приказна. Родената мајка направи пекол од животот на својата ќерка...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img