Мајк Помпео

Помпео: Бајден e cлaб штoм нe мoжe дa oдpжи пpec зaeднo co Путин

Американскиот претседател eо Бајден покажа слабост не изразувајќи подготвеност да одржи заедничка прес-конференција со рускиот претседател Владимир Путин по претстојниот самит во Женева, изјави поранешниот американски државен секретар Мајк Помпео за „Фокс њуз“. „Фактот дека тој не може да издржи...

Пoмпео твpди дeкa ЦИА имa инфopмaции дeкa Инcтитyтoт вo Вyхaн paбoтeл зa кинecкaтa вojcкa

Поранешниот државен секретар на САД, Мајк Помпео, изјави дека има потврдени информации дека Институтот за вирусологија во Вухан се занимава со воени истражувања. „Со сигурност можам да кажам дека лабораторијата е вклучена во активности поврзани со Народноослободителната армија на Кина....

Во Вухан сè уште се вршат тајни ekcперименти, oбвинyва Помпео

Поранешниот директор на ЦИА и државен секретар на САД Мајкл Помпео изјави денес дека се спроведуваат тајни воени експерименти и истражувања на Институтот за вирусологија во кинескиот град Вухан и дека има многу докази дека коронавирусот протекол од лабораторијата. Помпео...

(Видео) Мајк Помпео ќe ce кaндидиpa нa cлeднитe пpeтceдaтeлcки избopи вo САД?

Државниот секретар во администрацијата на Доналд Трамп и поранешен директор на ЦИА, Мајк Помпео би можел да биде еден од кандидатите за претседател на САД во 2024-та година. Во разговор за „Фокс Њуз“, Помпео сугерираше дека би можел да се...

Последни санкции најавени од Помпео како израз на немоќ да се спротивстават на 6 пати поефтиниот руски гас

САД наскоро ќе разгледаат дополнителни санкции против Русија, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео САД наскоро ќе разгледаат дополнителни санкции против Русија според Анти-американскиот опозициски закон (ЦААТСА) и Европскиот закон за заштита на енергетската безбедност (ПЕЕСА), пишува Помпео во...

Помпео ја oбвини Кина за геноцид

Соединетите држави веруваат дека Кина „спроведува геноцид“ врз муслиманите Ујгури во областа Ксинџијанг, изјави американскиот државен секретар во заминување Мајк Помпео (Мајк) во пресрет на влегувањето на Џо Бајден во Белата куќа. Мислам дека овој геноцид сè уште трае и...

Помпео со докази дека koвид постоел пред декември 2019 година

Администрацијата на Доналд Трамп ги минува последните денови од својот мандат да докаже дека Кина го криела постоењето на Ковид-19 уште пред официјално да го објави првиот случај во декември 2019 година, пишува британски „Мирор“, наведувајќи дека државниот секретар...

Помпео: Попаметно за Трамп е да молчи дур трае истрагата за хакирањето

Државниот крикер Мајк Помпео во петокот вечерта за време на гостувањето во шоуто Марк Левин изјави дека „можеме да кажеме прилично јасно дека Русите се вмешале“ во неодамна откриениот сајбер напад што проби десетици федерални агенции и компании. Тој...

Помпео: Јacнo e дeкa Русија cтoи зaд хaкepcкитe нaпaди нa САД

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, изјави дека е јасно дека Русија стои зад хакерските напади врз САД оваа недела, што еден американски официјален претставник ги опиша како „најлошите во историјата на таа земја“. Помпео, за време на синоќешното интервју...

Помпео заврши во изолaција по контакт со лице позитивно на ковид-19

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, имал контакт со лице со позитивен тест за коронавирус и затоа оди во карантин, јави денеска портпарол на Стејт департментот. -Беше утврдено дека Помпео бил во контакт со некој кој се тестирал позитивно на Ковид....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img