August 18, 2022, 8:23 am

МЕКДОНАЛДС

Ha дeнeшeн дeн: Oтвopeн пpвиoт „Meкдoнaлдc“ pecтopaн вo Македонија

Во 1997 година на 7 септември во Скопје беше отворен првиот Мекдоналдс ресторан. Во Македонија имаше седум ресторани со околу двесте вработени, а во светот има повеќе од 37.000 Мекдоналдс ресторани. Првите ресторани ,,Мекдоналдс’’ се отворија во САД, Канада, Костарика, Панама,...

Пo цeли 8 гoдини, „Мекдоналдс“ ce вpaќa вo Македонија

Промените не стивнуваат и во периоди на пандемија, а македонскиот пазар станува атрактивна локација за нови инвестиции. По цели 8 години, интернационалиот гигант за брза храна „McDonald’s“, кој без престан работи на експанзија во речиси сите држави, доаѓа и...

„Мекдоналдс“ го преврте „М“ во „W“

Ланецот ресторани за брза храна „Мегдоналдс“, по повод Меѓународниот ден на жената, вчера привремено го променил неговиот симбол – буквата „М“. Со оваа промена, неговото „М“ превртено наопаку изгледа како „W“, првата буква од „woman“ или „жена“. Новото лого се појави...

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ: Во фабриките на „Мекдоналдс“ пронајдено човечко месо

Последните неколку години имало многу контроверзи во поглед на храната што се служи во „Мекдоналдс“. Сепак, најновите шпекулации за месото се прошириле со невозможна брзина.Многу побргу од сите очекувања. Имено, постои извештај кој содржи шокантно аудиопризнание на човек кој тврди дека „Мекдоналдс“...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img