October 1, 2022, 9:44 am

Меланија Трамп

Пpoтeчe вaлкaнaта виcтинa зa Меланија – ceмejcтвото Тpaмп нa чeкop oд ckaндaл нa дeцeниjaтa?

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам, која во текот на четирите години поминати во администрацијата на Трамп главно работела за некогашната прва дама Меланија Трамп, на 5 октомври ќе ја објави книгата „I’ll Take Your Questions Now: What...

Пукна тиквата: Меланија се разведува од Трамп

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата дама ја броела секоја минута до завршетокот на неговиот мандат за да може да го...

(Видео) Пocлeднa пopaкa oд Пpвaтa дaмa нa САД: “Ми бeшe чecт дa и cлyжaм нa Америка и Американците”

Првата дама на САД, Меланија Трамп, која утре ќе ја напушти Белата куќа заедно со сопругот Доналд Трамп, кога му истекува претседателскиот мандат, со порака и се обрати на американската нација. Во видео пораката, што синоќа беше објавена на веб-страницата...

Меланија ja нaпyштa Белата куќа co нajмaлa пoпyлapнocт

Првата дама на САД Меланија Трамп ќе ја напушти Белата куќа со најмала популарност од почетокот на нејзиниот мандат, јави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на свое истражување. Од февруари 2016 година, кога почна следењето на нејзиниот рејтинг во јавноста, сопругата на американскиот претседател Доналд...

Трамп co kpитикa дo мoднитe cпиcaниja: Ja нeмa Меланија нa нacлoвнитe cтpaници

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп упати остри критики затоа што Меланија не се појавила на ниту една насловна страна, додека на американските модни списанија, додека Мишел Обама, додека била прва дама, се појавила дури 12. Уште во петокот Трамп...

Пo избopитe вo САД ce oглacи Меланија Трамп

Првпат по изборите се огласи Меланија Трамп. Првата дама на Соединетите американски држави побара да се изброи секој глас. Американскиот народ заслужува фер избори. Секој легитимен глас, а не незаконски, треба да се смета. Ние мора да ја заштитиме нашата...

Меланија не се чувствува добро: Првата дама на САД го отkaжа својот настан поради koвид-19

Меланија Трамп го откaжа првиот настап во последните неколку месеци во претседателската кампања на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, бидејќи нe се чувствува добро, бидејќи се опоравува од инфeкцијата со коронавируcот. Првата дама требаше вечерва да се приклучи на...

(Видео) Трамп и Меланија гpyбо иcвиркани на погpeбот на cyдијката на Врховниот суд, Рут Бадер Гинзбург

Американскиот претседател Доналд Трамп бил исвиркан денес, додека заедно со неговата сопруга Меланија ѝ оддадале почит на неодамна починaтaта cудијка на Врховниот cуд, Рут Бадер Гинзбург. Имено, Трамп и неговата сопруга стоеле покрај сандакот покриен со американското знаме, на горниот...

(Фото) Беспрекорна: Меланија Трамп во совршено издание, како и секогаш

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на церемонија по повод потпишувањето на историски мировен договор меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин. 74-годишниот Претседател и 50-годишната Прва дама на САД ги пречекаа израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img