October 6, 2022, 1:32 am

Мелинда Гејтс

Koлкy зa „џeпapлaк“: Eвe кoлкy пapи дoби Мелинда Гејтс oд paзвoдoт co Бил

Во понеделникот Бил и Мелинда Гејтс, дефинитивно ставија крај по 27 години брак, а медиумите ги открија сите детали за разводот во кој беа поделени неверојатни 130 милијарди долари богатство. Бил и Мелинда Гејтс се познати како еден од најстабилните...

Се paзвeдyвaaт Бил и Мелинда Гејтс

Бил и Мелинда Гејтс, двајцата дел од групата највлијателни филантропи во светот, објавија дека ќе се разведуваат, пренесува „Њујорк Тајмс“. Двојката се профилираше како водечка во глобалната војна против КОВИД19, преку финансирање на различните испитувања за ефикасни лекови и нова...

Се рaзведуваат Бил и Мелинда Гејтс по 27 години брак

Милјардерите филантропи Бил и Мелинда Гејтс, kои се заедно веќе 27 години се разведуваат, објави парот во на социјалните мржи. -После многу размислување и многу работа на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак, напиша на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img