October 2, 2023, 6:24 pm

мерцедес

(Фото) Првиот електричен мерцедес дизајниран од Македонецот Славче Таневски – повод стогодишнината на “мерцедес-мајбах”

Новиот концепт на „мерцедес -мајбах EQS“, наскоро ќе стане дел од редовната понуда на марката именувана по Вилхелм Мајбах, конструктор на првиот мотор што беше наменет за вградување во автомобил. Компанијата „Дајмлер“ одлучи да го електрифицира и најчувствителниот и најтрадиционален...

Зaпaлен мерцедес во Скопје, се работи на расчистување на случајот

На 11.01.2021 во 03,10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци,скопско било опожарено возило „мерцедес", сопственост на Х.К.(33). Извршен е увид.    

(Видео) Bлaгaњe кaкo “дoмa”: Oтпyштeн paбoтник co бaгep влeтa вo фaбpикa нa Мерцедес во Шпанија и направи пeпeл

Поранешен вработен во погоните на Мерцедес во Виторија, Шпанија на своите газди им приреди незаборавна новогодишна ноќ откако влета со багер во погоните и направи штета од 5 милиони евра. Неименуваниот работник во раните утрински часови на крајот на старата...

Мерцедес во бандера и полицијата во нив – бркотници низ Радишани

Синоќа после полноќ во Радишани, при вршење на рутинска контрола од страна на полициските службеници, на даден знак да запре, автомобил од марката „мерцедес” почнал да бега. При обидот за бегство, „мерцедесот“ се забил во бандера, а во него се...

Драма во Струмица: Пожарникари ваделе повредено лице во сообраќајна несреќа

Момче на 26 годишна возраст е потешко повредено во сообраќајка која се случи педесет минути по полноќ на булеварот „Климент Охридски“ во Струмица, откако со автомобил марка „мерцедес“ удрил во столб на коловозот. Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица,...

СКАНДАЛОЗНО: Германските автомобилски гиганти спонзорирале опасни експерименти врз луѓе!

Една истражувачка европска организација која што била финансирана од германските производители на автомобили, спонзорирала научни експерименти врз луѓе за влијанието на азот-диоксидот, гас кој се ослободува од издувните системи на автомобилите, открива „Штутгартер Цајтунг“. Истражувањето било нарачано од Европската истражувачка...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img