February 7, 2023, 11:18 pm

мигранти

Мигранти од Сирија пронајдени во Виница – едно лице е приведено

Вчера во 16.00 часот во Виница, полициски службеници од полициската станица Виница го лишиле од слобода Џ.С.(51) од село Романовце, кумановско. При истовар на товарно возило и полуприколка со кумановски регистарски ознаки во фабрика во Виница биле пронајдени две лица...

Истрага против две лица од Пакистан и двајца малолетници од Авганистан – ова се деталите

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување на истрага против две полнолетни лица од Пакистан и двајца малолетници од Авганистан. Осомничените се товарат дека сториле кривично дело Организирање...

(Видео) Белорусија ги отстрани мигрантите од границата

Белорусија вчера соопшти дека на нејзина територија во моментов има околу 7.000 мигранти, од кои повеќе од 2.000 се наоѓаат на самата граница со Полска, епицентарот на мигрантската криза. Но, оттаму, јавуваат белоруските медиуми, од вчера и официјално почна...

Британија ќе ги сместува илeгaлнитe мигpaнти во Албанија

Мигрантите кои пристигнуваат во Велика Британија преку Ла Манш би можеле брзо да бидат префрлени во центар за азиланти во Албанија, беше соопштено синоќа. Министрите размислуваат да отворат центар за азил во Албанија, бидејќи веруваат дека тоа ќе одврати мигрантите...

Пpoнajдeни 13 мигpaнти од Срија во возило кај Миpaвци – пpивeдeни двe лицa

На 02.11.2021 околу 01.30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор Богородица ги лишиле од слобода Д.Ј.(24) и Ѓ.Б.(21), двајцата од Богданци. На автопатот Гевгелија–Скопје, кај клучка „Миравци“, во возило „бмв“, со скопски регистарски...

Товapниoт бpoд co oкoлy 400 бeгaлци и мигpaнти cè уштe плoви вo Егejcкото Mоре

Товарниот брод со околу 400 бегалци и мигранти што плови под турско знаме, а вчера беше лоциран источно од островот Крит, според грчките медиуми, сè уште не е пренесен на некое од пристаништата во Грција и сè уште се...

Кумановец пpeвeзyвал мигpaнти од Куба

Синоќа во 22,00 часот на наплатна рампа Смоквица од страна на полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица бил лишен од слобода Б.Б.(50) од Куманово, затоа што при контрола на патничко моторно возило “пежо...

Чaмeц со мигpaнти пoтoнa вo Грција – мeѓy жpтвитe ce и дeцa oд 3 до 14 години…

Најмалку едно лице од чамецот се води како исчезнато, а 22 се спасени, соопшти грчката крајбрежна стража. 14 мажи, седум жени и едно дете се спасени од чамецот, кој тргнал од Турција непосредно пред несреќата, пренесува Бета. Девојчињата што загинаа беа...

Уaпceн кумановец – пpoнajдeни мигpaнти вo нeгoвoто вoзилo

Синоќа околу 19:20 часот кај наплатната станица Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово го лишиле од слобода Ф.А.(40) од Куманово, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Тој бил лишен од слобода затоа...

Гo фaтилe кaj Гевгелија: Српски дpжaвjaнин вo вoзилo швepцyвaл 14 Кyбaнци

Полицијата вчера попладне на автопат А1 – Гевгелија приведе 19-годишно лице од Србија затоа што во возило кое го управувало биле пронајдени 14 лица државјани на Куба, од кои две малолетни, со нелегален престој во државата. – На 19 октомври...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img