December 9, 2023, 9:48 pm

мигрант

Мигрант починал во кумановската болница – пред една недела бил најден во бессознание на улица

Мигрант починал во кумановската болница, откако пред една недела бил пронајден во бессознание на улицата „Никола Тесла“ во градот, соопшти денеска СВР Куманово. -Денеска во 08:25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во општа болница Куманово починало лице мигрант,...

Мигpaнт во Италија нaпaдна пет лица меѓу кои и шестгодишно дете

Сомалиски мигрант, кој возел без билет, нападнал две жени, контролори на билети и побегнал кога возачот на автобусот ја отворил вратата. Додека полицијата го бркаше, тој повреди уште три лица, меѓу кои и шестгодишно момче кое седеше со својата...

Мигpaнт oд Aвгaниcтaн тeшko пoвpeдeн вo oбид co вoз дa cтигнe дo Cкoпje

Ноќеска во 00,25 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на Железничката станица Криволак имало повредено лице– мигрант, Р.О. од Авганистан. Според пријавеното, во близина на железничката станица  Р.О. се обидел да се качи на товарен воз кој тргнал...

Тoваpeн вoз yдpил мигpaнт кaj Нeгoтинo

Товарен воз удрил во мигрант кај Неготино, кој, според информации на полицијата,со тешки повреди бил пренесен во болница. Несреќата се случила вчера во 09.00 часот на пругата Гевгелија-Скопје, во близина на цигланата кај Неготино. Товарниот воз, кој сообраќал на релација...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img