August 18, 2022, 8:28 am

миграција на систем

Извecтyвaњe нa МBP: Пopaди мигpaциja нa cиcтeмoт нeмa дa ce издaвaaт лични дoкyмeнти oд 23 дo 27 jyни

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека поради миграција во нов систем, од 23 јуни (среда), започнувајќи од 21 часот, заклучно со 27 јуни (недела, до 21 часот) нема да биде во функција системот за прием и издавање на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img