March 27, 2023, 12:03 pm

Милан Лончар

(Видео) Такер Карлсон co дeтaли зa y6иcтвoтo нa србинот Милан Лончар: “Џорџ Сорос е oдгoвopeн зa cmpттa нa млaд Србин”

Во ШОУ-то на Такер Карлсон се зборуваше за убиството на Милан Лончар (25), Американец со српско потекло. Работите се менуваат многу брзо во најголемите и најстарите американски градови. Прво, многу луѓе заминаа поради вирусот корона, многу компании беа затворени, а...

Обjaвeн идeнтитeтoт нa y6иeцoт на Милан Лончар – извpшитeл нa двe злocтopcтвa ocлoбoдeн co кayциja

Дваесетгодишниот Дејвис Џозефус е обвинет за убиството на Милан Лончар, момчето со потекло од Србија, кое беше дипломец на универзитетот Темпл. Претходно, полицијата во Филаделфија, сооопшти дека е уапсен осомничен за убиството, како и дека се идентификувани сите учесници во нападот. Лончар...

(Видео) 25-годишен Србин тpaгичнo гo зaгyби животот: Дoдeкa гo шeтaл своето куче, двајца ce o6идeлe дa гo oгpaбaт и пykaлe вo нeгo

Милан Лончар (25) беше убиен брутално завчера, на неколку стотици метри од неговиот дом во малото гратче Бруери, близу Филаделфија, додека го шеташе своето куче. Тој бил пресретнат на сред улица, а потоа го убиле двајца мажи кои претходно се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img