December 8, 2022, 7:11 am

Милена Стефановиќ

Др. Стевановиќ: Вo чeтвpтиoт бpaн имa мacoвнo caмoлekyвaњe, koвидoт нe ce лekyвa co ocвeжyвaњe

На удар на Ковид-19 се невакцинираните лица, но со вирусот се заразуваат и вакцинираните иако бројот на амбулантски прегледи се зголемува голем дел од вакцинираните кои се инфицирани си заминуваат на домашно лекување. Секој вакциниран има поголем шанси да ја помине...

Диpeктopкaтa нa Инфekтивнa мeѓy зa6oлeнитe дoктopи oд kлиникaтa

Директорката на Клиниката за Инфективни болести, Милена Стефановиќ е позитивна на коронавирус. Таа е една од тројцата лекари и медицинска сестра за кои медиумите известија дека добиле позитивен тест на Ковид-19. Стефановиќ е на домашно лекување, а се очекува наскоро...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img