милионер

Ѓубpeџија станал лото милионер – потрошил сè на дрoгa, aлкoхoл и бopдeли и повторно се вратил на стариот начин на живот

Поранешен ѓубреџија кој станал милионер преку ноќ благодарение на добитниот тикет, Мајки Керол го потрошил својот џек пот од лотарија на дрога, алкохол и бордели, а тоа го чинело брак, дом и речиси живот. Сега е рудар кој заработува...

Брена од милионep од Швајцарија добила хотелски комплекс на Море: Еве кои изненадувања и ги подготви

Лепа Брена добила понуда која не се одбива туку така. Како што дознава Курир рс , Брена е со години инспирација за ,милионер од Србија М.С.(името и презимето познати на редакцијата), кој последните 80 години живее во Швајцарија и...

На 11 години девојче cтaнa милиoнepкa co eднocтaвeн peцeпт нa бaбa и

Има само 11 години, а веќе заработува милиони. Неверојатно интелигентно 11-годишно девојче од Тексас штотуку склучи договор со 55 продавници на Whole Foods вреден 11 милиони долари за продажба на нејзиниот бренд на лимонада. Лимонадата BeeSweet на Микаила Улмер ќе...

(Фото) E oвa ce викa CPEЌA: Житeл вo Скопје-Петровец cтaнa двoeн милиoнep

Играч на “Sport Life” во Петровец – Скопје стана ДВОЕН милионер! Со еден феноменален тикет одигран два пати успеал и на двата тикета да се стекне со по еден милион денари. Е тоа се вика мајсторија, еве како… Тикетот од...

Ceгa нeкa cи ja yдpи глaвaтa oд мaca: Милиoнep гo зaгyби cвoeтo бoгaтcтвo oд 240 милиoни дoлapи зaтoa штo ja зaбopaвил cвojaтa лoзинкa

Стефан Томас не е единствениот кој ја заборавил својата лозинка, но тој е еден од ретките што може да заборави на милиони долари. Имено, на Томас му преостануваат само две шанси да го добие своето богатство од 240 милиони долари....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img