October 2, 2023, 7:46 pm

митинг

Мицкоски за власта: Додека тие ѕидаат палати и возат ролс ројси, народот гладува со по 150 денари на ден

Додека тие ѕидаат палати и возат мајбах мерцедеси, ролс ројсеви, народот гладува со по 150 денари на ден. Прапање е како да го поминат од први до први месецот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во...

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи. Во 16:30 часот се одржа митинг во Маврово-Ростуше, а веднаш потоа митингот во Тетово, Теарце во Брвеница. Во тек е митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар https://www.youtube.com/watch?v=5PHuWmojD-4&feature=emb_title

Заев од Берово: Носиме одлуки во интерес на граѓаните, со Најдоброто одиме напред!

Претседателот на Совијалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев од Берово истакна дека оваа Влада предводена од СДСМ ги носи во интерес на граѓаните. “За четири години ја трансформиравме секоја општина, ја трансформиравме државата на подобра. Од несигурна, изолирана, поделена држава,...

Мисајловски од Јагуновце: Време е за промени што ќе ја подобрат иднината на сите луѓе во Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието, Владо Мисајловски денеска присуствуваше на митингот во Јагуновце кој започна во 17:00 часот. Тој преку својата официјална Фејсбук страница порача дека Јагуновце е сплотено за победа и сподели фотографии од одржаниот митиннг. Во продолжение...

Битиќи од Демир Капија: Татковината и секоја општина се сака со работа и со инвестиции, креираме можности за младите генерации

Потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи вечерва на промоцијата на кандидатот за градоначалник и советничка листа за општина Демир Капија на СДСМ и Коалиција истакна дека СДСМ победува, затоа што ја има најдобрата понуда, најдобрата програма за нашите општини. Татковината се...

Лазар Петров: Од општина која должи Демир Капија се претвори во општина која инвестира, тоа е Најдоброто!

Кандидатот за градоначалник на општина Демир Капија од СДСМ и Коалицијата, актуелниот градоначалник Лазар Петров, вечерва пред своите сограѓани ги презентираше сработените проекти во изминатите четири години, како и планираните за наредниот четиригодишен период и ја побара нивната доверба...

Мицкоски: Да работиме за да ја заслужиме довербата од граѓаните

Заедничкиот патриотизам на 21 век е да ја победиме заедничката мака, да создадеме заедничка иднина, да се разбираме едни со други, да покажеме дека ние политичарите ги немаме гласовите во џеб туку дека треба да работиме за да ја...

Мицкоски: Наместо да понесе политичка одговорност затоа што 14 луѓе живи изгopeа, Филипче оди по митинзи и ги промовира малите зоранчиња

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Тетово истакна дека 14 луѓе живи изгореа во модуларната болница заради неспособноста на власта, а Филипче наместо да понесе политичка одговорност, тој оди по митинзи да ги промовира малите...

Мицкоски од Тетово: Наместо Заев и Филипче да градат болници и да прават протоколи тие трчаа по провизии

Власта овде во Тетово зави во црно повеќе од шест илјади семејства. Ама тие ќе дојдат тука и ќе ви велат дека се најдоброто за Тетово, за Македонија, а во суштина се најлошото. Зошто? Затоа што не направија ништо,...

Мицкоски: На овие избори не бирате само градоначалник, туку по каква патека ќе се движи Македонија во следниот период

Ова не се обични избори, не се само избори за градоначалници, за советници во општинските совети. Вие ќе одлучувате во која насока ќе се движи државата. Вие ќе одлучувате дали ќе продолжи по оваа погрешна на Заев, полна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img