митинг

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Брвеница

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи. Во 16:30 часот се одржа митинг во Маврово-Ростуше, а введнаш потоа митингот во Тетово. Во тек е митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Брвеница Митингот во живо можете да го следите ТУКА

Мицкоски: Да избереме иднина во која нема да царуваат kpиминалот и kopyпцијата, да избереме иднина за проекти и реформи

Ова не се обични локални избори, ова се избори на кои што вие определувате во каков правец во иднина ќе се движи Македонија. Дали избираме правец во кој што ќе имаме многу реформи, многу проекти, ќе зборуваме за една...

Сајкоски: Сега е моментот да ги пopaзиме, бидејќи ништо не направија откако се на власт, да ги поразиме за да донесеме нова иднина за...

Ве убедувам дека докторот Мевмед Џафери ќе биде градоначалник, ве убедувам дека ќе имаме советничка листа која ќе има најмногу гласови и заедно ќе работат со градоначалникот за граѓаните, рече Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО - ДПМНЕ на...

Стојаноска од Маврово Ростуше: Граѓаните ќе изберат создавање на нова иднина и ќе стават кpај на kpиминалот и kopyпцијата на СДСМ

„Ние не се срамиме од своите корени, ние не градиме куќи без темели. Ние не одиме во иднината погазувајќи го минатото. Ние сме ВМРО-ДПМНЕ и сме горди на богатото и славно минато на нашите предци. Ние сме Македонци од...

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи. Во 16:30 часот се одржа митинг во Маврово-Ростуше. Во тек е митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово https://www.youtube.com/watch?v=abHgodJuL3U

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ростуше

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи. Во 16:30 часот во Маврово-Ростуше, во центарот на Ростуше партијата закажа митинг. На истиот свое обраќање ќе имаат Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на...

Пецаков: Ќе направам се Охридското езеро да биде чисто и да нема проблем со загадување

Општина Охрид има преземено активности за колекторот на Охридско езеро и има јавно претпријатие Колектор кое е под државна капа. Државата и општината се обврзаа дека ќе се санира колекторот, со истиот треба да се покриени сите места за...

Лимани: Татко ми загина за Ахмети да може да се врати во својата родна земја

езависниот кандидат за градоначалник на Кичево, Фатмир Лимани во вечерашното гостување на телевизија Алсат зборуваше и за својот однос со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој е и негов роднина. -Мене ми е убиен таткото во опсада, јас сум осуден...

Мисајловски: Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје

Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје, напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој присуствуваше на вечерашната средбата со граѓаните на Ѓорче Петров, заедно со независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и кандидатот за градоначалник...

Ахмети: Зелена агенда за подобар живот

Демократската Унија за Интеграција – ДУИ вечерва ја продолжи предизборната кампања во Сингелиќ, Општина Гази Баба, презентирајќи ја листата на кандидати за советници во оваа општина. Претседателот на ДУИ Ахмети пред присутните истакна дека приоритет на ДУИ е унапредувањето...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img