митинг

Мицкоски со шега за Зоран Заев на митингот во Битола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Битола својот говор го започна со шега за Зоран Заев, дозволете да ви кажам една шега што се раскажува овие денови во државава. Сега кога пред некој ден Заев бил...

Со Борче, со „Најдоброто“, продолжува развојот на Гази Баба

Гази Баба е позитивниот пример за работењето на СДСМ и на локално и на централно ниво. Со СДСМ граѓаните се на сигурно, знаат дека проблемите кои со децении ги мачат се решаваат, дека општината и државата одат напред. Борче го...

(Видео) Мицкоски: Заеднички патриотизам е кога бopбата пpoтив kpиминалот ќе биде нeпpикосновена и кога Битола нема да биде град на kланови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Битола истакна дека заеднички патриотизам е кога борбата против криминалот во Македонија ќе биде бескомпромисна и кога повеќе со Битола и градовите низ државата нема да бидат градови на...

Депонијата, урбанизацијата и водата за пиење, приоритети на кандидатот за градоначалник на Струга од движењето БЕСА

Проблемот со депонијата, водоснабдувањето, урбанизацијата и образованието се клучните проекти на кандидатот за градоначалник на Општина Струга од движењето БЕСА, Абдула Ќазимоски. Барајќи ја довербата од стружани на претстојните локални избори, што ќе се одржат на 17 октомври, вети решавање,...

Арсовска: За решавање на пpоблемите во Ѓорче Петров нема да чекаме 4 години, почнуваме веднаш

Градот Скопје мора да се развива еднакво. И во центарот на градот, но и во овие преубави населби околу него. Тука во Ѓорче Петров, се обврзувам дека за мене нема заборавена населба. Не смее Волково, Кучково, Даме Груев, Ново...

(Видео) Мицкоски: Многумина се paзочарани од политиката зошто 30 години државата се врти во круг, но мора да знаете не се сите исти, ќе...

„Цели 30 години оваа земја се врти во круг, во еден затворен круг. Генерации поминаа во исчекување за некакви промени, некакво подобро утре. И секоја надеж без исклучок завршуваше со разочарување. Секоја нова искра завршуваше со еден нов ќорсокак....

(Видео) Мицкоски: Секаде каде одев низ Македонија понудата на СДСМ им е мали зоранчиња, само во Битола Вице за градоначалник, силно ќе биде поpaзен

„Битола секогаш била авангарда, град полн со еснафи, интелектуалци, вредни луѓе, место со душа, град со карактер, но за жал се повеќе празен град. Секогаш кога доаѓам во Битола, има се помалку луѓе по улиците, се помалку џагор, и...

(Видео) Мицкоски: Она што Заев го направи со Бугарија ниту Љубчо и Цар Борис заедно не го направија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Битола истакна дека храброст е да поставиш црвени линии и да се бориш за сопствената држава и народ, а не како Заев да потпишеш се што ќе ти...

Филиповски: Со намалување на проблeмот со паркирање до почист Аеродром

Преку изведба на три подземни монтажни катни гаражи, ќе го намалиме проблемот со паркирање. Исто така, во комуникација со засегнатите граѓани, ќе воспоставиме соработка со ЈП „Градски паркинг“, за да воведеме зонско паркирање. Паркирањето за граѓаните – резиденти ќе...

Мицкоски го почна митингот во Битола со шега за Вице Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Битола својот говор го започна со шега за Вице Заев, велејќи дека секаде низ Македонија каде и да оди има кандидат за градоначалници кои се мали зоранчиња, само во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img