митинг

Трамп ја пpoдoлжyвa кaмпaњaтa, cлeдниoт митинг ce oдpжyвa вo Пенсилванија

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја продолжи својата кампања во Пенсилванија, каде што ќе го одржи вториот предизборен митинг откако закрепна од Kовид-19, додека неговиот демократски ривал Џо Бајден ќе се упати кон Флорида. Трамп беше во Флорида во понеделникот,...

ГРУЕВСКИ: Веруваме во народот  и веруваме дека овој народ на 15-ти октомври ќе стави точка и почеток на крајот на ова што и се...

На првиот денешен митинг во Виница се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој кажа дека во овој период се обидувале да ги разобличат работите што се случуваат во Македонија и нивните заднини, но дека паралелно на тоа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img