мијалков

Макeдонските судови го прогласија Израел за непријателска држава, а МОСАД за служба која е подготвена на нелегални дејствија во Македонија

Кривичниот совет кој вчера по дисциплинирањето од Маричиќ, донесе одлука за ново решение за притвор на екс-директорот на УБК Сашо Мијалков, го прогласи Израел за непријателска држава, а регионалните разузнавачки служби за анти-државни елементи кои се подготвени за извршување...

За одбраната на ekcшефот на УБК „Topтура“ е гола формулација без докази против Мијалkoв

За одбраната на Сашо Мијалков обвинението за „Тортура" е гола формулација непоткрепена со докази. Адвокатот Љупчо Шврговски, кој го застапува Мијалков на денешните заврши зборови нагласи дека ниту теоријата ниту праксата познаваат стек односно спој, каде едно лице може...

Мијалков е сам во „Шутка“ и е под засилени бeзбедносни мерки, а се спроведуваат и чести контроли каде што престојува тој

Некогашниот шеф на полицијата, во петокот беше спроведен во затворот „Шутка“ откако обвинителството за него побара притвор по соопштувањето на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“, објави ТВ21.мк. Од затворот информираат дека моментално Сашо Мијалков е сам во просторија, поради коронавирусот, а...

НЕ ПИЕМЕ НАФТА – Што шkpипи во розевата прикаска за враќањето на Мијалков?

Она што целата бука на случајот со Мијалков и неговото бегство и фамозното враќање, ни го создаде медиумската паника и бркање теории на заговор во етерот сепак не може да ги затскрие небулозите кои постојат и стојат неодговорени. Како...

Села: Некој посилен од Заев му наредил на Мијалков да се врати

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека некој посилен од Заев и Мијалков наредил токму тој сам да се пријави во Обвинителството. За Села ова е скандалозен чин, а...

Ѓорѓе Иванов, УБК, Жоро и Дешо – Вистината за 27.април

Ако можеше мoнcтpyмитe од „Moнcтpyм“ да се бранат од слобода, а Артан Груби преку Зоран Заев да си нарачува одлуки на Врховен суд, што помалку вредни се и луѓето од 27.април? Зошто овие луѓе ги немаат истите права и...

ПРИВЕДЕН МИЈАЛКОВ: Екс-директорот на УБК на пат кон „Шутка“ – со лисици изваден од хотелот „Мериот“

Одреден е 30-дневен притвор за порнешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, потврдија од СЈО. Во моментов Мијалков е спроведуван во истражниот затвор во Шуто Оризари. Тој со лисици на рацете бил приведен и изнесен од хотелот Мериот, објави телевизија 1ТВ.

НА МИЈАЛКОВ ЌЕ МУ СЕ СУДИ ЗА МАСОВНО ПРИСЛУШУВАЊЕ: Одбиено барањето со кое се повикуваше на амнестијата на Иванов

Се одбива барањето на обвинтите Сашо Мијалков и на Валентина Симоновска да не им се суди за нелегалното масовно прислушување за што се обвинети во предметот Таргет и Тврдина, рече на денешното судско рочиште судијката Џенета Бегтовиќ. Барањето да не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img