мобилен телефон

(Фото) Нepeaлнo…: Bo Пpиштинa извaдeн тeлeфoн „Нoкиа“ oд cтoмaк нa мaж кoj штo чeтиpи дeнa мy бил вo утpoбaтa

Во Универзитетскиот клинички центар во Приштина лекарите извршиле операција во и извадиле „Нокиа“ од стомакот на 33-годишен маж. Веста за постапката ја објави докторот Скендер Телаку, нагласувајќи дека оперативната процедура е успешно извршена. Лекарот додаде дека телефонот е изваден ендоскопски, без...

Неколку трикови за сами да поправите паметен телефон, пред да го однесете на сервис

Дали телефонот престана да ви функционира правилно? Тоа не е причина за паника. Еве неколку начини да го поправите пред да го однесете на сервис. Често мислиме дека паметните телефони се директни наследници на мобилните телефони, но со подобра камера...

Како да препознаете дали ви е хaкиран мобилниот телефон

Ако вашиот телефон е бавен, ова е обично првиот показател дека некој се прикрадел, а батеријата брзо се испразнува и апликациите не работат правилно. Нападот најчесто се изведува со скриена инсталација на малициозен софтвер, објасни Павел Мијасоједов, партнер и директор...

Како да го продолжите траењето на бaтеријата на паметните телефони

Корисниците на паметни телефони често се жалaт дека нивната батерија трае пократко отколку кога ја купиле, дека некои апликации трошат премногу електрична енергија и дека не се задоволни од уредот затоа што тој „се исклучува прерано“. Решението за овој проблем...

Hoвa cтyдиja oд eкcпepтитe: Kopoнaвиpycот мoжe дa пpeживee 28 дeнa на мoбилнитe тeлeфoни и бaнкнoтитe

Коронавирусот може да преживее на голем број различни површини многу подолго отколку што се сметаше порано, покажа неодамнешно истражување. Коронавирусот може да преживее цели 28 дена, односно да ја задржи можноста од инфекција, на површините со кои секојдневно доаѓаме во...

Претставен Samsung Galaxy S20 FE: Креиран за сите, наменет за тебе

Тројната камера од професионален ранг, живописни бои и внимателно одбрани премиум иновации Samsung Electronics денеска го претстави Galaxy S20 Fan Edition (FE), премиум флегшип паметен телефон кој што ги обединува омилените функции на Galaxy серијата, по желбата на нејзините најверни фанови, со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img