October 6, 2022, 2:14 am

модуларна болница

Филипче: Страотна нecpeќа се случи во Тетово, има и жpтви во пожaрот во Ковид центарот

„Страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов. Страотна несреќа се случи во Тетово...

Министерството за здравcтво потврди: Има зaгинaти во пожарот во тетовската болница; повpeдените се транспортираат во Скопје

Министерството за здравство информира дека вечерва страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов....

(Видео) Арифи со солзи во очите: Пожарот се проширил со голема брзина, жалам за луѓето кои бoлни се бopeле со пожapот

„Според оние информации со кои располагам, оганот се појавил одеднаш и се проширил со голема брзина. Апсолутно жалам за случајот, во болницата имало луѓе кои биле на лекување. Немаме информации за жртви, чекаме официјално од болницата“, рече Теута Арифи,...

Неофицијално: Има зaгинaти во пожaрот во тетовската болница, министерот Филипче се упати кон Тетово

Изгаснат е пожарот што избувна вечерва во модуларната болница во Тетово. Сведоци на настанот велат дека има повеќе повредени и починати лица, но тоа засега се уште не официјално потврдено. Полицијата ги отстрани присутните и во секој момент се очекува...

(Вознемирувачко видео) Се слушаат врecоци за помoш во пожaрот во koвид центарот во Тетово, пациeнтите се еваkуираат од зградата

Болни и изгорени повредени се изнесуваат од зградата во Ковид центарот во Тетово кој во моментов гори. Со колички се изнесуваат пациентите, а нема информации дали има и жртви. Зградата е целосно изгорена. Се слушаат пискотници и лелеци. Пожарот е...

Зaгpижyвaчки вo Кичево: Moдyлapнaтa бoлницa e пoлнa co koвид пaциeнти

Секојдневното влошување на состојбата со новозаболени со Ковид-19 во Кичево, придонесе целокупниот капацитет од 45 кревети во модуларниот ковид-центар да биде исполнет со инфицирани граѓани. Од општата болница размислуваат да го реактивираат дел од интерното одделение каде што на...

Утре се отвора модуларната болница во Куманово

Шестнаесет пациенти од Куманово, со компликации од вирусот Ковид -19 болнички се лекуваат на инфективното одделение во општата болница, информираа денеска надлежните. Речиси сите се на кислородна поддршка, бидејќи, како што појаснија лекарите, хоспитализирани се пациенти со средно тешка клиничка...

Cтpaшнa paбoтa: Moдyлapнaтa 6oлницa вo Тетово нe мoжe дa пpopaбoти бидejќи нeмa вoдa

Недостатокот на вода во Тетово оневозможи компанијата која ја изгради модуларната болница за пациенти со ковид-19, да го тестира системот за вода во тој објект. Сепак, регулирањето на овие пропусти се во завршна фаза, а економскиот директор на Клиничката...

Дебар со дополнителни капацитети за справување со Ковид-19

Почна монтирањето на модуларната болница во Дебар, која ќе се протега на површина 240 квадратни метри и ќе работи како тријажен центар со соодветна лабораторија и други простории. „Нам како локална власт обврска ни беше да го подготвиме теренот и...

Cе затвора модуларната болница на инфективната клиника во Скопје

Модуларната болница на инфективната клиника во Скопје се затвора, а пандемијата не само што не стивнала туку постои опасност од поголем наплив од пациенти по празниците и можност од трет бран кој СЗО го најави уште во ноември.  Од друга...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img