September 23, 2023, 8:24 am

мост

(Видео) Украле мост – Полицијата не знае како

Полицијата во Охајо е збунета бидејќи мост долг 17 метри е украден. Одговорните рекле дека “никогаш не слушнале за вакво нешто големо да е украдено. Лоповите демонтирале 17 метарски мост поставен на реката Акрон во Охајо, а полицијата подоцна рекла дека...

(Видео) Поплавите во Делчево однесоа цел мост…

Поплавите го онеспособија мостот кој води до селските гробишта во Тработивиште. Се очекува надлежните институции да дојдат на лице место за да направат проценка на штетата. Жителите велат дека водата надојдела после 3 часа. Во продолжение може да ги слушнете...

Нeceкojднeвeн нacтaн: Жена се пopoди пoд мocт вo Прилеп

Несекојдневен настан се случил вчеравечер во Прилеп, кога жена се породила под мостот на улицата „Димо Наредникот“ во Прилеп. Како што пренесува „Маркукуле“, екипи на брзата помош и противожарната екипа интервенирале на терен и успеале бебето и жената да...

Шилегов: Ќе се ypива мостот Обединети нации, ќе се гради нов мост за брзиот автобуски транспорт

Ќе се урива мостот Обединети нации кој ги поврзува Влае и Карпош. На негово место предвидена е изградба на нов мост согласно проектот за воведување на брзиот автобуски транспорт. -Ова е инвестиција каде немате право на грешка при изработка на...

(Видео) Се заглави познатиот лондонски мост и предизвика огромен сообраќаен метеж

Познатиот Тауер Бриџ во Лондон денеска се заглави се заглави во подигната положба и предизвика сообраќаен метеж, оневозможувајќи возилата да го преминат мостот. Мостот, кој им овозможува на бродовите да минуваат под него така што се подигаат неговите краци, се...

За 5 минути од Ново Лисиче до Судска палата

Изградбата на новиот мост на Вардар во Аеродром, на булеварот АСНОМ, е во полн ек, а пред неколку дена, булеварот почна да се гради и пробива и низ населбата Ќерамидница, кон Аеродром, соопшти Град Скопје. По изградбата на новиот...

(Фото) Пaдна оградатa од мостот на реката Пена во Тетово, за среќа нема повpeдeни

Падната една од оградите на последниот мост на река Пена во Тетово на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ познат како Индустриска улица. Граѓани од блискиот станбен комплекс на згради Блок 70 кога забележале дека е падната оградата јавиле за проблемот во...

(Видео) Ветрот за малку ќе однесеше мост во Њујорк

Мостот „Веракано-Нероуз“ е висечки мост што ги поврзува градските области на Стетн Ајленд и Бруклин во Њујорк. Дека станува збор за голем мост покажува и фактот дека тој всушност е двоспратен мост со 13 ленти, седум ленти на горното и...

Тpaгeдиja во Кина: Ceдyм лицa зaгинaa вo ypивaњe нa мocт

Најмалку седум лица загинаа а уште пет се поврдени во уривање на мост во градот Тијангџинг, потврдија локалните власти откако објавија дека спасувачката операција главно завршила, пренесува кинескиот весник на англиски јазик Global Times. Уривањето во северната кинеска област Бинхаи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img