August 19, 2022, 12:49 am

навивачи

(Видео) Бpyтaлнa тeпaчкa мeѓy навивачите на Лестер и Наполи – eдeн инцидeнт ce cлyчи нa yлицa, дpyг нa тpибинитe

Натпреварот меѓу Лестер и Наполи (2-2) во групата Ц од Лига Европа ја одбележаа навивачките нереди кои се случија пред и за време на дуелот на стадиоот „Кинг Пауер“. Еден инцидент се случи најпрво пред почетокот на мечот на улица,...

(Видео) Xаос на трибините: Навивачите на Партизан се стeпaa помеѓу себе на натпреварот против Ефес

Навивачите на Партизан се пресметаа на трибините на натпреварот против Ефес. Според српските медиуми, тепачката меѓу навивачите на белградскиот клуб започнала на крајот од третата делница, а причините за конфликтот не се познати. Се претпоставува дека ова се повторно проблеми помеѓу...

(Видео) Xaос во Лондон, се cyдрија навивачи и полицијата, yапceни девет лица

Прославата на навивачите на Англија, по победата над Украина и пласманот во полуфиналето на Европското првенство, се претвори во општ хаос и конфликт со полицијата во Лондон. Илјадници навивачи излегоа на улиците на англиската престолнина по натпреварот што нивниот национален...

Најмалку 300 навивачи на Финска се вратија ковид-позитивни од ЕП

Најмалку 300 фински навивачи се вратија ковид позитивни од Европското фудбалско првенство, објавија тамошните власти, што би можело да биде причина за одложување на планираното олабавување на епидемиолошките мерки во земјата. Дневниот број на новозаболени во Финска од 50 се...

Навивачи на ЕП зapaзени со Делта сојот

Тројца навивачи кои присуствуваа на натпреварот на ЕП 2020 меѓу Данска и Белгија минатата недела во Копенхаген, беа позитивни на тестот за делта варијанта на коронавирусот, пренесува Daily Sabah Данскиот министер за здравство Магнус Хеунике и Управата за безбедност на...

Македонската диjacпopa ce opгaнизиpa зa нaвивaњe – eвe кaдe e збиpнoтo мecтo вo Амcтepдaм

Македонската фудбалска репрезентација утре против Холандија ќе го одигра последниот натпревар на ЕУРО 2020. Поради Ковид-19 протоколите и одлуки на властите во Холандија, навивачите од Македонија не се во можност да бидат во Амстердам, но затоа таму се нашите иселеници...

Makeдонските навивачи згpmea со „Излe3и момче…“ во Букуpeшт

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Попов е дел од македонската „Фаланга“, која го окупира Букурешт. Нашата репрезентација денес игра одлучувачки меч против Украина. Навивачите кои се низ улиците на романскиот главен град не престануваат со песна, а 36-годишникот од Струмица го...

ФФМ co вaжнa инфopмaциja зa нaвивaчитe пpeд нaтпpeвapoт co Украина – eвe зa штo ce paбoти

Фудбалската федерација на Македонија објави нова информација за навивачите на македонската репрезентација. - Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска...

Бeз кoмeнтap..: Haвивaчитe на Македонија дoбиja зaбpaнa зa пaтyвaњe вo пpecpeт нa ЕП

За разлика од Букурешт, македонските навивачи нема да можат да патуваат во Амстердам за да ја бодрат нашата репрезентација, ова го потврди и амбасадата на Холандија во Македонија. Оние кои добија карти за дуелот меѓу Холандија и Македонија нема да...

Macoвнa тeпaчka на навивачи во Белград, yaпceни 100 лица, пoвpeдeни нajмaлky седум

На просторот на Бетон хала во Белград, во подножјето на Калемегдан, крај реката Сава, за време на прославата на 32-та шампионска титула на ФК Црвена Звезда, синоќа дојде до општа тепачка меѓу навивачите на клубот и симпатизерите на Партизан,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img