накит

Српски цариници кај македонски државјанин нашле швepцуван златен накит во вредност од над 20.000 евра

На граничниот премин Прешево-Табановце, српските цариници во автомобил БМВ со швајцарски регистарски ознаки, управуван од државјанин на Македонија, во кеси зад возачкото седиште пронајдоа 735 грама златен накит, јави дописникот на МИА од Белград. -На прашањето на цариникот дали има...

Скопјанка огpaбена од бајач, и го собрал златниот накит

Вчера во 15.00 часот во Полициска станица Карпош, 68-годишна жена од Скопје пријавила дека во текот на јуни 2021 во нејзиниот дом на подрачјето на Карпош дошол М.Ш. кој ја довел во заблуда, претставувајќи се како бајач, при што...

Лила рекламира Hakит, но го покажа и дekoлтето

Македонската водителка Лила Филиповска е можеби единствената која исто така добро заработува и од социјалните мрежи, каде е една од најпопуларните во земјава. Лила што и да објави привлекува големо внимание кај публиката. Таа на Инстаграм сподели фотографии на кои во...

Дo кaдe дojдoвмe: Укpaдeн злaтeн нaкит oд пoчинaт пaциeнт на штипското Инфeктивнo oддeлeниe

Кражба на златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение е регистрирана во текот на вчерашниот ден. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението до медиумите информира дека вчера во 14:17 часот во СВР-Штип вработен од обезбедувањето во Клиничка...

ОГРАБЕН ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Украле пари и скапоцености во вредност од над 30.000 евра

Крадци влегле во домот на Радојка Аџиќ, позната како Дара Бубамара и украле пари и скапоцености во вредност од над 30.000 евра. Тие зеле три златни синџирчиња и еден часовник, една бунда и две чанти, а од дневната соба...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img