напад со нож

Стружанец заразен со ковид-19, со нож нападнал вработен во обложувачница

Четириесет и тригодишен стружанец позитивен на ковид-19 отишол во обложувачница каде што со остар предмет го нападнал тамошниот вработен, соопштуваат од СВР Охрид. Тој ќе добие кривична пријава поради прекршување на решението за задолжителна изолација и за напад. Инцидентот се случил...

Дрaма во Охрид: Турcки држaвјaнин ја нaпaднaл сoпругaта со нoж

Вчера во 20.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.Т.(40) од Р.Турција, со живеалиште во САД, затоа што во 19.00 часот во куќата на родителите на неговата сопруга С.А.(39) од САД, по претходна...

Macaкap вo Кина: Нajмaлкy пeтминa y6иeни и 15 paнeти вo нaпaд co нoж..

Најмалку пет лица се убиени а уште 15 други се ранети во неселективен напад со нож во источната кинеска покраина Анхуи во саботата попладнето. Нападот врз случајни минувачи се случил во трговска улица во градот Анкинг, околу четири и пол...

Со нож убил 7 и ранил уште толку

Најмалку седум лица загинаа, а уште толку се повредени откако беа нападнати со нож во градот Каијуан, во кинеската провинција Лијаонинг.Нападот се случил пред сауна, сторителот е уапсен, но се уште е непознат мотивот. Во Кина е забрането поседување на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img