наркотици

(Фото) Татко и ќерка шверцувале 1,2 тони кокаин во Црна Гора – ова се деталите

Вишото државно обвинителство во Подгорица денеска соопшти дека поднело обвинение протв Будимир и Марина Крстовиќ, татко и ќерка, заради трговија со дрога. „По спроведената истрага и анализа на сите собрани докази и податоци, Вишото државно обвинителство во Подгорица на 23.12.2021...

Претрес во гевгелиско, приведено едно лице – еве што заплени полицијата во неговиот дом

Денеска (23.12.2021), полициски службеници од ОВР Гевгелија – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода С.Г.(44) од с.Богородица, гевгелиско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 228 семки од...

Приведен дилер во Гостивар – еве што пронајде полицијата кај него

На 22.12.2021 околу 11.20 часот на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 42-годишниот гостиварец М.Љ., затоа што кај него бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот ќе...

Кривична пријава против две лица за недозволена трговија со кокаин и хероин – ова се деталите

На 20.12.2021 од страна на БЈБ – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции бил лишен од слобода А.Љ.(32) од Скопје, а на 21.12.2021 до Основното јавно обвинителство Скопје е...

Двајца македонски државјани уапсени во Италија за шверц на дрога – еве што заплени полицијата

Италијанската полиција уапсила двајца македонски државјани, едниот од нив без дозвола за престој во оваа земја, за недозволена трговија со наркотични средства. Повикувајќи се на италијанската полиција, Топ чанел пренесува дека од запленетите 680 килограми хашиш и марихуана, дури 600...

Не застанал на даден знак, па се дал во бегство: Приведен 22-годишен скопјанец поради кокаин

На 21.12.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.М.(22) од Скопје. Имено, на крстосница од бул.„ВМРО“ со бул.„Партизански одреди“ тој со возилото кое го управувал не застанал на знак за запирање даден од полициски...

(Видео) Голема полициска акција во Куманово – Опколена куќа во Диво Насеље

Во кумановската Дива населба, специјална единица спроведува голема полициска акција. Неофицијално, Алсат дознава дека се работи за акција за спречување на трговија со наркотици. На снимките што ги доби Алсат се забележува дека полицијата има опколено една куќа од сите...

(Фото) Претрес во дом на 21. годишник од Штип: Полицијата кај него пронашла дрога

Денеска (16.12.2021) околу 07.00 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Б.А.(21) од Штип, со живеалиште во с.Старо Балдовци, општина Босилово. При претрес во неговото живеалиште, извршено со судска наредба, во дворот и внатре во куќата...

Приведен криминалец баран со потерница – пронајдени и наркотици

На 15.12.2021 во 02.20 часот на ул.„Ѓорче Петров“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ш.(22) од Скопје затоа што за него бил распишан централен распис поради постоење сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. Подоцна во текот на...

Во Шпанија разбиена албанска наркогрупа, која со хашиш снабдувала земји во Европа

Шпанската полиција разби криминална организација составена и раководена од албански шверцери, која со хашиш снабдувала повеќе земји во Европа. Според албанските медиуми, кои се повикуваат на шпанската полиција организацијата одгледувала, продавала и извезувала наркотици во Шпанија и други европските земји,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img