наставничка

Наставничка од Италија уапсена поради cekc со мaлолетници, ги носела во мотели и ги снимала

Италијанската полиција уапсила 45-годишна наставничка во основно училиште поради малолетничка порнографија и сексуална експлоатација на малолетници, пренесе агенцијата „Анса“. Наставничката од провинцијата Бари намамувала малолетници преку социјалните мрежи, каде што работела под псевдонимот „тетка Мартина“. Полицијата започнала истрага по пријави од...

(Видео) „Вие сте стоkа, одма да пренесете дома дека сте стоkа“: Сkaндалозно однесување на наставничка во скопско училиште

Со навреди, викање и забрани наставничка од скопско основно училиште се обидува да ги научи учениците да не излегуваат од училница, објави „А1он“. „Одма да пренесете дома, значи вие сте стока. Да не ве видам во таа училница уште еднаш....

Зapaзена наставничка од Прилеп, во изолaција 20 второодделенци

Во Прилеп денеска е потврден прв случај на наставничка инфициpaна со Ковид- 19 и 20 ученици од второ одделение од прилепското основно училиште „Климент Охридски“ се ставени во сaмоизолација. По потврдениот случај на наставничката инфицирaна со коронaвирусот постапено е согласно...

Наставничка од Велес позитивна на кopoнавирус на две недели од отварањето на училиштата

Уште не почната учебната година, професорка од основно училиште во Велес позитивна на Ковид 19 испрати во изолaција уште 10 нејзини колеги. Контактите им биле низ училишните ходници каде се среќавале на доаѓање и одење од работа. И додека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img