настинка

Како да ги препознаете: делта сој, алергија или настинка?

Делта сојот може да има симптоми кои се поблаги и кои вообичаено не се поврзуваат со Ковид 19, поради што некои луѓе можат да ја „заменат“ болеста со алергија или пак обичен вирус. Делта сојот сепак и натаму има типични...

Hayчници oд Глaзгoв сo нeвepojaтнo oткpитиe: Виpyc кoj пpeдизвикyвa нacтинкa гo зaбaвyвa Koвид-19?

Вирус кој предизвикува обична настинка може ефикасно да спречи коронавирус да дојде во организмот, тврдат научиците од Универзитетот во Глазгов. Познато е дека вирусите се натпреваруваат кој ќе предизвика инфекција, а научниците од овој универизтет сметаат дека риновирусот кој предизвикува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img