September 26, 2022, 7:33 pm

натпревар

3aeB замина за Букурешт, од трибините ќе ја бодри Makeдонија

Заев ќе навива за македонската репрезентација од трибините во „Букурешт“ Премиерот Зоран Заев денес ќе биде на трибините во Букурешт на првиот натпревар на македонската репрезентација на дуелот со Австрија. Македонија дебитира на големите натпреварувања, дел од државниот врв ќе биде...

(Видео) He мy e пpвпaт: Гoл чoвeк влeтa нa тepeнoт нa нaтпpeвapoт мeѓy Гранада и Јунајтед

Олма Гарсија е името начовек кој синоќа целосно гол влета на теренот за време на натпреварот меѓу Гранада и Манчестер Јунајтед. Гарсија како од мајка роден истрча на теренот додека се играше натпреварот без присуство на публика. За шпанските медиуми, Олма...

(Видео) Нa дeнeшeн дeн Македонската peпpeзeнтaцијa гo oдигpa пpвиoт oфициjaлeн нaтпpeвap

На денешен ден пред 27 години, репрезентацијата на Македонија го одигра првиот меѓународен натпревар на гостување во Крањ против Словенија. Македонија предводена од селекторот Андон Дончевски славеше убедлив триумф од 4:1. Македонија настапи со следниот состав: Мицевски, Грозданов, Јовановски,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img