February 6, 2023, 10:47 am

највисок народ

Највисокиот народ во светот започна да се намалува, еве кои се причините за тоа

И покрај тоа што со децении го држеа првото место на листата на највисоките нации на планетата, Холанѓаните се намалуваат. Научниците ги гледаат причините за „висинската криза“ делумно во економската криза, влијанието на мигрантската популација, но во отсуство на цврсти...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img