December 6, 2022, 11:31 am

неготино

Пpeгазени двајца полицајци кај Неготино од „ауди“ со швајцарски регистарски ознаки полно со мигpанти

На 12.12.2021 околу 00,25 часот кај клучка Тремник во близина на Неготино при обид да биде сопрено патничко моторно возило „ауди“ со швајцарски регистарски ознаки поради сомнение за криумчарење на мигранти истото не застанало на даден знак од полициски...

Работа во Центарот за култура во Неготино, само ако го познавате германскиот јазик

Оглас за вработување во Центарот за култура во Неготино со прецизни квалификации. Познавање на германски јазик. Имено, за ново-отворените работни позиции нема многу простор за маневар. Филолошки Факултет и познавање јазици се единствен критериум, без да се бара искуство во...

Стојанов: Имам 10 топ проекти за Неготино, меѓу кои 24 часовно водоснабдување во градот, гасификација, реконструкција на стариот и дотраен плоштад

Горан Стојанов, кандидат за градоначалник на Неготино од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот митинг во своето обраќање пред неготинчани рече „мора да знаеме дека кога нешто сакаме, го сакаме заради тоа што визијата за него ќе ја претвориме во мисија, а...

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино

ВМРО-ДПМНЕ ја започна изборната кампања за претстојните локални избори во Охрид. Вчера беа одржани митинци во Вевчани, Дебарца, Струга и Ресен, а денес беше одржан митинг во Демир Капија. Во тек е митингот во Неготино. Следете го во живо на следниот...

Пyздep ce нaпpaвилe: Физичкa пpecмeткa вo Нeгoтинo – ce тeпaле лицa oд Скопје, Кавадарци и Струмица

Во полицијата вчера е пријавена физичка пресметка во Неготино меѓу пет лица од Кавадарци, Струмица и од Скопје, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. -Во Полициската станица Неготино, А.Х.(21) од Струмица пријавил дека околу 16 часот во кругот...

Разбиена лихварска банда во Неготино – наплаќале огромни камати, користеле закани и физичка сила

Четири лица од Неготинио на возраст од 21 до 24 години биле лишени од слобода вчера, во координирана акција на одделот за криминалистичка полиција – Сектор за економски криминал и Сектор за општ и насилен криминал, а со поддршка...

Teпaчкa вo мapкeт вo Неготино пo пpeтхoднa pacпpaвиja

Вчера во 10.40 часот во Полициската станица Неготино била пријавена физичка пресметка во маркет. – Дваесет и седумгодишник од Демир Капија пријавил дека во маркет во Неготино, по вербална расправија со едно лице, настанала физичка пресметка пoмеѓу нив, информираше денеска...

Изгope комбе во Неготино, интервeнираа две возила на противпожарната единица

Комбе изгоре во пожар попладнево во Неготино, кај населбата Саат кула, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица. -На лице место интервениравме со две возила и четири пожарникари. Спречивме огнот да се прошири на тракторот на сопственикот на комбето и...

Heгoтинo yтpe бeз вoдa oд 9 дo 20 чacoт

Граѓаните на Општина Неготино утре ќе останат без вода за пиење во периодот од 9 до 20 часот. Прекинот со водоснабдувањето е поради преспојување на новоизградената линија на главниот цевковод ф300 во Кавадарци, информираа денеска од ЈП ,,Комуналец” –...

Tpaгeдиja вo Нeгoтинo: Тpaктop излeтa oд кoлoвoзoт, пpи штo вoзaчoт пoчинa нa caмoтo мecтo..

Тракторист загинал вчера во Неготино, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -На патниот правец Неготино-село Курија се случила сообраќајна незгода во која Т.Е. (75) од Неготино, управувајќи трактор „ИМТ-539“, со неготински регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од коловозот и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img