February 6, 2023, 10:16 am

неспортски потег

(Видео) „Дajтe мy ja нaгpaдaтa зa нajгoлeм кpeтeн нa ОИ“: Нajcpaмниoт пoтeг нa Oлимпиcкитe игpи вo Токио

Маратонската трка на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио кои завршија вчера ќе остане запаметена и по неспортскиот потег на Французинот Морхад Амдуни, кој очигледно заборави на основните спортски принципи и ферплејот, па ги налути и ривалите и спортската...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img