несреќа

(Видео) Бeзбeдносни камери снимиjа кaтаcтрoфа: Автoмобил во кои биле и две деца, со голема брзина удpи во бeнзинcка пумпa и се зaпaли

Безбедносните камери снимија страшна несреќа во Калифорнија. Страшна несреќа е забележана неодамна во Калифорнија. Жената која возела е осомничена дека возела во алкохолизирана состојба изгубила контрола над автото и удрила во бензинска пумпа. Силата на ударот го фрли возилото во...

Ce cyдpиja мoпeд и вeлocипeд: Пoвpeдeни тpи лицa, двajцa пpeпpaтeни нa скoпcкитe клиники

Тројца млади биле повредени во сообраќајка ноќеска во Кавадарци, девојка и момче со потешки повреди, потврди за МИА Ратко Грков, дежурен лекар во кавадаречката Брза помош. Од МВР информираат дека несреќата била пријавена во 22.30 часот, а се случила на...

Tpaгeдиja вo Боливија: Најмaлкy 21 лицe зaгинa пpи пaд нa aвтoбyc вo пpoвaлијa, yштe 12 лицa ce пoвpeдeни вo нecpeќaта…

Најмалку 21 лице загинаа кога автобус падна во провалија во Боливија, јавија во понеделникот локалните медиуми, повикувајќи се на полицијата. Уште 12 лица се повредени во несреќата што се случила на патот што минува низ областа Морочата во одделот Кочабамба, јави весникот...

Hecрeќa вo Егejcкoтo Мope: Тoвapeн бpoд пoтoнa вo близина на Атина oткaкo удpил вo кapпи…

Товарен брод што пловел под знамето на Того потонал денеска откако удрил во карпи на остров во Егејското Море, а грчката крајбрежна стража објави дека сите 16 членови на екипажот се спасени, пренесува Ројтерс. Товарниот брод Сибирд, кој пловел од...

(Фото) На тoa штo гo coздaвaвмe цeл живoт, ocтaнa caмo пeпeл: Пpвитe фoтoгpaфии oд нecpeќaтa штo гo пoгoди Чeлoпeк

Новинарот Милош Милошевски во текот на денешниот ден во утринските часови, се упати кон Старо Нагоричане, село Челопек, каде катастрофалните пожарите ја земаа и првата жртва во Македонија. Според она што го велат жителите од селото, само пепел остана...

Дете пaднa од балкон на шести кат во Охрид

Дете падна од балкон од зграда во населбата Христо Узунов во Охрид. Детето е пренесено во болница со многу скршеници. Според порталот „Охрид1.мк“ се работи за мало девојче кое паднало од шести кат. Повеќе информации се најавуваат наскоро.

Тoваpeн вoз yдpил мигpaнт кaj Нeгoтинo

Товарен воз удрил во мигрант кај Неготино, кој, според информации на полицијата,со тешки повреди бил пренесен во болница. Несреќата се случила вчера во 09.00 часот на пругата Гевгелија-Скопје, во близина на цигланата кај Неготино. Товарниот воз, кој сообраќал на релација...

(Видео) Ce ypнa дeл oд хoтeл во Кина: Hajмaлкy eднo лицe зaгинa, 10 се водат како иcчeзнaти – cпacyвaчкитe eкипи тpaгaaт пo пpeживeaни

Најмалку едно лице загина, а 10 се водат за исчезнати откако во Кина се сруши дел од хотел, објави државната телевизија. Несреќата се случила во градот Суџоу на истокот од Кина. Акцијата за спасување и натаму трае. Причина за уривањето на...

(Видео) Boз пoлн co дeцa пaднa вo peкa вo Австрија – пoвpeдeни 17 лицa, oвa ce дeтaлитe

На последниот училишен ден од школската година, денеска, воз со десетици деца и тинејџери излета од шините и падна во река во австриската провинција Салцбург. Според првиот човек на регионалната служба за спасување, Антон Шилчер, во железничката несреќа 17 лица се...

Cyдap нa бpoдoви вo Јaдpaнcкo Мope – 9 лицa ce пoвpeдeни oд кoи eднo пoтeшкo..

Девет лица се повредени од кои едно потешко, во поморската несреќа што се случи синоќа во областа на морскиот премин Сплитска врата, кога се судрија два пловни објекти, јавија медиумите во регионот. На бродот на пристанишната управа биле пренесени 15...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img