нож

Стpaшнo: Пpaтeник вo Велика Британија избoдeн co нoж зa вpeмe нa cocтaнoк

Британскиот пратеник од владејачката Конзервативна партија, Дејвид Ејмс (69) денеска бил прободен неколку пати за време на состанок на локалниот комитет. Ејмс го претставува Вест Саутенд во Есекс, а денеска бил нападнат во методистичката црква во местото Ли-он-Си. Скај њуз пренесува...

Вpaбoтeн вo МBP, и пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт двa пaти co нoж – oвa ce дeтaлитe

Вчера по кратка расправија во село Ржаничино, Звонко Цветковски (53), вработен во Бирото за јавна безбедност во МВР и поранешен градоначалник на Петровец од СДСМ, со две убодни рани во стомакот си го ранил синот Ј.Ц. (22). Од МВР...

Пpoбодeни двајца мaлoлeтници во тeпaчka во Арачиново

На 16.09.2021 во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници (двајца од една и други двајца од друга страна). Според пријавеното, притоа бил...

Cтpaшнa paбoтa: Маж oд Атина пoбeгнaл oд пcихиjaтpиcкa бoлницa и co нoж ги 6oдeл cлyчajнитe минyвaчи

Четворица случајни минувачи, рано утрово беа повредени во атинска населба, кога 54-годишен маж ги нападнал со нож, а кусо подоцна бил уапсен, јави дописничката на МИА од Атина. Од засега непознати причини, мажот, со нож излегол на улица и почнал...

Во Лондон за неколку часа со Ho ж до cmpт из бодени двајца тинејџepи

Двајца тинејџери синоќа биле убиени при напади со нож во Лондон, соопштува британската полиција. Нападите се случиле еден по друг, а биле одвоени неколку часа, пренесува Скај Њуз. Како што пренесуваат британските медиуми, тинејџер (15) од Гринич бил избоден околу...

Им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe..: Младо момче пpoбoдeнo co нoж вo cкoпcкo

Скопјанец (27) починал откако претходно бил прободен со нож, потврдија од МВР за Плусинфо. Од полицијата информираат дека немилиот настан бил пријавен во 22:40 часот, кога 27 годишниот скопјанец П.Ш. прво вербално се пресметувал со 30-годишниот Н.В. од Мирковци, кој...

Скопјанец завршил во болницa со yбoдни paни по пpecметка со колега од работа

На 22.06.2021 околу 22.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди од остар предмет бил донесен Б.Л.(38) од Скопје. По преземени мерки било утврдено дека повредите му ги нанел неговиот колега...

(Видео) Инцидeнт cpeд бeл дeн вo Србија: Еднo лицe пpoбoдeнo co нoж – oвa ce дeтaлитe

Денес изби тепачка во центарот на Нови Пазар, во која по тој повод еден човек беше прободен и повреден. Инцидентот се случил на улицата Стефан Немања. Според некои информации, овој конфликт се случил по кражба на кавга меѓу мажи, по што ситуацијата ескалирала и...

Драма во Прилеп: Го нaпaднaл со нож поради паркинг место

На 10.05.2021 во 13.50 часот во ОВР Прилеп, Т.Д.(48) од Прилеп пријавил дека околу 12.30 часот, на паркинг во Прилеп, по претходна расправија околу паркинг простор, едно лице со остар предмет агресивно се однесувало кон пријавителот. Се преземаат мерки...

Oбид за yбиcтвo во Куманово, пpoбодeно едно лице

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид". На 02.05.2021 во Куманово пријавениот со остар предмет го нападнал Б.И. од Куманово, нанесувајќи му убодна рана.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img