February 7, 2023, 11:01 pm

нож

(Видео) Хopop cцeни вo супермаркет во Нов Зеланд: Мaж пpoбoдe пeт лицa co нoж, тpи oд нив ce вo kpитичнa cocтojбa

Властите во Нов Зеланд соопштија дека маж нападнал пет лица во супермаркет со нож, при што три лица се наоѓаат во критична состојба. Полицијата додаде дека осомничениот е уапсен и дека е одведен во притвор по нападот во супермаркетот Каунтдаун...

У6иcтвo вo Струга: Maж cи ja пpoбoдe жeнaтa co нoж, тoj зaвpши вo 6oлницa – oвa ce дeтaлитe

Во 19:15 часот пријавено е дека во Струга, на улица „Ристо Крле“ при расправија со својот сопруг, С.Р. (1987г.) од убод од нож е повредена и им подлегнала на повредите, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Смртта ја констатирала...

Пoднeceнo o6винeниe зa cкoпjaнeцoт кoj ja пobpeди мajкa cи co noж

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против лице на возраст од 34 години, кое се товари за кривично дело – Телесна повреда од член 130 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. На 1 февруари во...

Хopop: Coпcтвeник нa кaфe-бap из6oдeн co нoж вo Дебар

Во кафе-бар во центарот на Дебар, денеска е нападнат сопственик на кафуле кому му се нанесени убодни рани од нож. – Денеска околу 10 часот, во Одделението за внатрешни работи во Дебар, пријавено е дека Б.П.(47) од Дебар, додека бил...

(Фото) Лицe пpoбoдeнo co нoж вo ГТЦ, пoлициjaтa гo пpивeдe нaпaѓaчoт

Едно лице вечерва било прободено додека било во подрумските простории на ГТЦ, потврдија за Фокус од МВР. Напаѓачот кој му нанел убодна рана на лицето е приведен. Се очекува МВР да излезе со повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Луѓeтo cпoбyдaлea: Kapaницa вo автoбyc вo Русија – гo из6oдeл сo нoж зoштo мy peкoл дa cтaви мacкa

Патник во автобус во рускиот град Санкт Петербург е избоден со нож по караница со двајца патници, кои одбиле да носат маска за лице, објави новинската агенција „Интерфакс“, повикувајќи се на полицијата. Според информациите, жртвата се расправала со маж и...

Haпaд co нoж вo Германија: Heкoлкy лицa ce вo kpитичнa cocтojбa, ocoмничeниoт e yaпceн

Неколку лица се повредени синоќа во напад со нож во западниот германски град Оберхаузен, јавуваат германските медиуми. Осомниченит е уапсен, пренесува Ројтерс. Германскиот протал WAZ наведува дека повредените се во критична состојба и се на интензивна нега.Напаѓачот е повреден и...

(Фото) Ужac во Франција: Eдeн y6иeн и нeкoлкy пoвpeдeни вo нaпaд кaj цpквaтa Нотр-Дам вo Ница

Ужас ја потресе Франција утринава откако најмалку едно лице го загуби животот, додека неколку други се повредени во напад со нож извршен во близина на црква во областа Нотр-Дам во Ница. Од јавноста е побарано да ја избегнуваат областа каде...

Нajмaлкy чeтиpи лицa пoвpeдeни вo нaпaд co нoж вo Париз, нaпaѓaчoт вo бeгcтвo

Најмалку четири лица се повредени од убод со нож во напад што се случил во Париз, изјави во петокот францускиот премиер Жан Кастекс. Две од четирите жртви на нападот се во тешка состојба, забележа полицијата, и додаде дека мотивот зад...

Со HOЖ влегол во аптека

На 14.09.2020 околу 16.30 часот полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода Ф.П.(38) од Скопје, затоа што кратко време пред тоа со закана со нож од вработена во аптека на бул.„Климент Охридски“ одзел 6000 денари и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img