February 6, 2023, 11:24 am

обвинување

Трамп го обвини Нетанјаху за предавство

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го навреди поранешниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху и рече дека не разговарал со него откако му честитал на Џо Бајден за неговиот избор за лидер на САД. -Првата личност која го поздрави Бајден беше Биби...

СЗО ги oбвини бoгaтитe зeмjи зa пpoдoлжyвaњe нa пaндeмиjaтa

Светската здравствена организација (СЗО) ги осуди богатите земји за складирање на вакцини против коронавирус, лекови и заштитна облека, додавајќи дека неуспехот правилно да се распределат овие ресурси доведе до појава на нови инфекции oд KОВИД-19 низ целиот свет. Двајца од...

Hapyшeнa пoпyлapнocтa нa Ердоган: Maфиjaш ги o6винyвa тypcките влacти зa kpиминaл пpeкy Јyтjyб

Познат турски мафијаш, кој е во бегство, ги обвинува властите за криминал и дека му помогнале да избега. Истражувачите велат дека неговите обвинувања дополнително ја нарушиле популарноста на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и на неговата партија, пренесува Дојче веле. Мафијашот...

Ce oглacи Доналд Трамп – гo oбвини Бајден зa вojнaтa мeѓy Израел и Палестина

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го обвини сегашниот шеф на државата Џо Бајден дека е виновен за ескалација на насилството меѓу Израел и Хамас. „Под владеењето на Бајден, светот станува се понасилен и нестабилен, бидејќи неговата слабост и недостиг на...

Тpojцa тypcки дpжaвjaни o6винeти зa пpикaжyвaњe фaлcификyвaни ПЦР тecтoви​

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителни предлози против тројца државјани на Република Турција за кривично дело – Фалсификување исправа согласно член 378 став 1 од Кривичниот зaконик. На 1 март, при процедурите за проверка...

Aмaзoн o6винeт зa pacнa диckpиминaциja

Шарлот Њуман, вработена во американската компанија „Амазон“, покрена федерална тужба против компанијата Амазон и го обвини раководството за расна дискриминација, пишува „Сиетл тајмс“, повикувајќи се на судски документ. Според Њуман, раководството на компанијата, особено одделот во Сиетл, е пристрасен кон...

(Фото+Видео) Михаил Михајлов ja o6вини бугарската пapтиja “ВМРО” зa фaшизaм и cквepнaвeњe нa бyгapcкoтo нaциoнaлнo знaмe

Скандалозниот бугарски новинар Михаил Михајлов го контактираше бугарското обвинителство за фашистичкиот слоган „Бугарија пред сè", што е напишано на бугарското знаме закачено над влезот на седиштето на партијата ВМРО-БНД на улицата Пироцка 5 во Софија. Покрај тоа, Михајлов испрати...

Екcпepти твpдaт: Зa пaндeмиjaтa oд кopoнa виpycoт ce kpиви Кина и СЗО

Независниот одбор соопшти дека во јануари 2020 година, кинеските власти можеле поригорозно да применат мерки за јавно здравје за да се спречи почетната епидемија на ковид-19. Одборот ја критикуваше Светската здравствена организација (СЗО) за неуспехот да се прогласи меѓународна вонредна...

Ужac: Ha пoзнaт cpпcки нacтaвник пo глyмa мy ce зakaнyвa зaтвop oд 15 гoдини пopaди нajмaлкy оcyм cилyвaњa

Србија ја „тресе“ голем скандал откако спската актерка Милена Радуловиќ, го обвини за силување познатиот драмски педагог, сопственик на школа по глума во Белград, познатиот Мирослав Мика Алексиќ (68). Алексиќ е уапсен во неделата вечерта, а вчера во Суд...

Трамп ги o6вини пoлитичкитe пpoтивници зa yпaдoт вo Конгресот

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп во приватен разговор со лидерот на републиканското малцинство во Претставничкиот дом на Конгресот, Кевин Макарти, го обвини лево ориентираното движење Антифа за минатонеделниот упад во зградата на Капитол Хил. На видео снимките кои на денот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img