обид

Hoви дeтaли зa oбидoт зa caмoy6иcтвo oд згpaдa вo Скопје

Екипи на скопските пожарникари и на специјалната единица на МВР денеска спречија обид за самоубиство на девојка од зграда на булеварот Илинден близу МИДА во Општина Карпош. Бригадата за противпожарна заштита на град Скопје на фејсбук профилот објави дека по...

Бoг дa чyвa: Пpивeдeн пpoфecop oткaкo мајка пpиjaвилa дeкa caкaл дa ja cилyвa ќepкa и

Вчера во 10.30 часот во Полициската станица Крушево, 42-годишна жена од Прилеп пријавила дека во средно училиште во Крушево Д.К.(54), професор во училиштето, се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Д.К. бил приведен и задржан во Полициска...

Житeл нa Неготинско co нoж ce oбидeл дa ja y6иe coпpyгaтa

Жител на неготинското село Пепелиште со нож се обидел да ја убие сопругата. Според информациите на Основното јавно обвинителство Кавадарци, 43-годишен маж утринава околу 5 часот, во расправија, со нож повеќе пати ја нападнал неговата сопруга во пределот на главата...

(Видео) ТРАМП ПОВТОРНО ДОБИ КОРПА: Се обиде да ја фати Меланија за рака и пак не мина добро

За време на посетата на францускиот претседателски пар на Белата куќа, Доналд Трамп повторно се обиде да ја фати Меланија за рака и повторно не мина добро. И, не само што не мина добро туку снимката од неговиот очајнички обид...

ПИШТОЛОТ СО КОЈ СЕ ПУКАШЕ ВО ТОДОРОВ ДАДЕН НА ВЕШТАЧЕЊЕ: МВР се уште незнае на кој начин атентаторот го набавил

Се уште трае истрагата околу обидот за убиство на високиот функционер на ВМРО-ДПМНЕ и до пред 2 дена вицепремиер во Владата на Република Македонија, Никола Тодоров. Од МВР за Курир велат дека пиштолот е даден на вештачење и повеќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img