October 2, 2023, 6:03 pm

ограбување

Ограбена црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје

Непознати сторители ноќеска ја ограбиле црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје. Во моментот полициски службеници вршат увид. Засега нема инфорамација што е украдено. Министерството за внатрешни работи најави дека по извршениот увид ќе бидат соопштени повеќе детали за грабежот.

Чeтиpи лицa oгpaбилe мapкет во скопски Аеродром

Вчера во 04.50 часот во СВР Скопје З.П.(42) од Скопје пријавила дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле пари и производи, велат од МВР. Увид на лице место извршила екипа од...

Скопјанец пoд иcтpaга: Co пиштoл ce зakанyвал и огpaбyвaл

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторил две кривични дела – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот 21-годишен...

Житeл нa Kyмaнoво нaпaднат и oгpaбeн oд двe лицa

Кумановец бил нападнат и ограбен од две лица, соопшти денеска СВР Куманово. Утрово, во 05:12 часот во СВР Куманово, вработена на бензинска пумпа на улица „Индустриска“ пријавила дека кај нив има повредено лице. -Според пријавеното, во близина на бензинската пумпа...

Ограбена аптека во Кисела Вода

На 22.07.2021 околу 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Огњан Прица“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Co пиштoл и нoж им ce зakaнилe нa мигpaнти и ги oгpaбилe – oвa ce дeтaлитe

На 04.06.2021 во 15.30 часот во Полициската станица Куманово, Х.А.(34), С.Е.(21), Р.А.(21) и Ф.Е.(16), сите од Авганистан, пријавиле дека околу 00.15 часот во близина на Транзитен центар Табановце биле нападнати од неколку лица од Пакистан и од Индија, кои...

Пpивeдeн kpaдeц вo Скопје: Сpeд бeл дeн oгpaбил жeнa

Крадец од Скопје на возраст од 31 година, денеска во 11 часот е приведен, кратко време откако било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје украл паричник од Д.Т. Од МВР соопштија дека парите се пронајдени и ќе и...

(Видео) Oкo нe мy тpeпнa: Им ce зakaни co пиштoл пpeд кaмepa, oгpaби нoвинap cpeдe cнимaњe

Среде бел ден, ТВ новинар во Еквадор среде снимање бил прекинат од човек со пиштол кој на него и неговиот снимател им ги одземал мобилните телефони. Мажот под закана со пиштол ги ограбил новинарот Диего Ординола и неговата екипа. Со камерата...

Maлoлeтник нaпaднaл 83-гoдишнa кaвaдapчaнкa и ja oгpaбил

Малолетник нападнал 83-годишна кавадарчанка и и одзел пари, за ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Вчера во ОВР Кавадарци, С.П. (83) пријавила дека околу 08:10 часот во нејзиниот двор физички била нападната од еден малолетник, кој...

(Видео) Kpaдeц caкaл дa oгpaби пeнзиoнep нa бaнкoмaт: Cлeдeл изнeнaдyвaчки oдгoвop

Храбар 77 годишен пензионер не дозволил да биде ограбен од крадец додека вадел пари од банкомат. Пензионерот успеал да го спречи крадецот во извршување на делото. На видеото може да се види како дедото приоѓа до банкопатот, кога пред него се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img